Ege Haberleri

EGE

  Su sanığından yeni su projesi

  Can ÖZLÜ
  06.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şebeke suyundan ücret almadığı için "görevi kötüye kullanmak" tan yargılanan Dikili’nin CHP’li Başkanı Özgüven, şimdi de ücretsiz kaynak suyu dağıtmaya hazırlanıyor.

  Başkan Osman Özgüven’in önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçirmeyi planladığı projeye göre, Sakız mevkiinde iki yeni kuyu açılacak. Kuyulardan çıkan su belediye depolarında toplanacak. İlçenin çeşitli yerlerinde oluşturulacak merkezlerle, kaynak sularının vatandaşa ulaşması sağlanacak.

  Sosyal belediyecilik

  Kaynak suyunun çıkarılması ve depolanmasında maliyet hesaplanacak, damacanalarla evlere götürülecek. Ücretsiz su, ekmek ve otobüsle tanınan Özgüven, yeni projenin örnek bir sosyal belediyecilik olduğunu söyledi.

  Kar amacı gütmeyiz

  Özgüven, tepki çekmekten korkmadığını vurguladı, "Suyu içme amaçlı kullanacağız. Ücretsiz ya da sembolik ücret olacak. Yeraltındaki su tüm Dikili’ye yeter. Su insanlık ve yaşam hakkı. Ekonomik sıkıntı çeksek de kar gütmeden hizmete devam" dedi.

  Hapis cezası isteniyor

  Osman Özgüven, otobüsleri ücretsiz yaptı, öğrencileri evlerine bıraktırdı. Belediye sağlık merkezinde 1 TL’ye muayene ettiren, 6 TL’ye röntgen çektiren, parası olmayandan bunu da almayan, çok ucuza ekmek satan Özgüven, 10 tona kadar kullanılan sudan para almayınca, Sayıştay denetçilerinin raporuyla, "Görevi kötüye kullanmak" suçlamasıyla 1-3 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

  Abonelikte geri adım

  Denizli Belediye Meclisi, Bölge İdari Mahkemesi’nin, ilk kez su abonesi olacaklardan metrekareye göre 750-2 bin liraya kadar çıkan ücreti alınmasını durdurması üzerine geri adım attı. Abone bedelleri yeniden belirlenecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı