"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Su faturam %52 zam gösteriyor

ELİMDE iki tane fatura var, birincisi Ocak ayında kullandığım 7 m3 suyun bedeli olan 13,55 lira; diğeri ise Ağustos ayında kullandığım 7 m3 suyun bedeli olan 20,62 lira.

Ocak ayından Ağustos ayına kadar tam %52 zam gelmiş suya görünce şok geçirdim.

Ne oldu da Allah’ın suyu 8 ay içinde bu kadar pahalandı? Enflasyon deseniz %2-3 civarında dolanıyor, Allah’a bereket bu yıl yağışlar da fena değildi, suya yapılan bu zammın nasıl bir gerekçesi olabilir ki?

Dede Korkut, Deli Dumrul’u bir öykü olarak yazmış ama bugün bunun gerçeğini tüm Ankara acı çekerek yaşıyor. Belediye hizmet vermekle yükümlü olduğu insanlara nasıl böyle enayi muamelesi yapar?

Benden başka hiç kimse bu soygundan rahatsız değil mi?

Böyle bir soyguna müdahale edecek bir makam, Tüketici örgütleri, Meclis, Enerji ve Tarım Bakanlıklarından bir ilgili yok mu? Koray SEÇKİ

Gökçek’in şoförü bir gösterse

SEYRANBAĞLARI, Bağlar Caddesi, Ankara’nın trafik yükünü Çankaya, GOP, Oran Sitesi’nden Ulus yönüne giden araç sahiplerinin kullandığı, günde onbinlerce aracın geçtiği bir güzergahta bulunmaktadır.

Haziran ayında doğalgaz borularının döşenmesi için cadde sağdan ve soldan kazıldı. Ayrıca binaların içine doğalgaz boruları yeniden yenilenmek suretiyle enlemesine kazıldı. Taşaron firma kazılan yerlere asfalt attı, fakat yağmurla beraber asfaltların yerinde çukurlar oluştu. Sayın Belediye Başkanımız Melih Gökçek sabah evinden makamına giderken, şoförüne Bağlar Caddesi’nden gidelim derse rezaleti bizzat görür.

Sayın Başkan görmüyor diyelim, belediyenin bir yetkiliside mi görmüyor. Ara sokaklardan vazgeçtim. Sadece 3 ay içinde benim tanıdıgım 3 kişinin lastiği patladı.

Nejat TEKİN

Esnaflık işte budur

NECATİBEY
Caddesi’nde bulunan Tuna Ayakkabı&Çanta mağazasından bir süre önce satınaldığım oldukça pahalı bir çift ayakkabının bir ay sonra tabanı ayrıldığında bu işin maalesef dönüşü olmayan bir yola girdiğini düşünmüştüm. Ancak bu düşüncelerimi boşa çıkaran güzel bir tavırla karşılaştım. Çünkü, mağaza sadece özürlü yeri tamir etmek yerine, tabanı bir hafta gibi kısa bir zamanda komple yenileyerek bana adeta yeni bir ayakkabı verme jestinde bulundu. Bu basit gibi görünen olayı, her yönüyle çürümeye yüztutmuş toplumumuzda hala bu gibi namuslu ve dürüst çalışan ticaret erbabının bulunduğuna işaret etmek için yazıyorum.

Nejat MORAL

Günün Sözü

"Tüm açılım ve diyalog maskaralıkları toplumu uyutmak, oyalamak ve planları sessiz sedasız uygulattırmak için yapılıyor! Fethullah Gülen’in dinlerarası diyaloğu, Erdoğan’ın Kürt açılımı ve Numan Kurtulmuş’un açılımı hep dış güçlerin istek ve desteği ile olmaktadır."

(Mustafa EROL)

Kısa...Kısa

ELMADAĞ ilçesinde son birkaç aydır hergün birkaç kere anlık elektrik kesintisi oluyor. Kesintiler elektrik dağıtım ihalesinden sonra başladı. Kullandığımız elekrikli aletler ne kadar dayanır bilemiyorum.

Göksel GÜN
X