MUĞLA HABERLERİ

Su deposunun duvarları tuval oldu

DHA
30.04.2017 - 09:26Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından balık resimleriyle boyanan su deposu beğeni topladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nün 15 öğrencisi, Doç. Musa Köksal ve Doç. Dr. Erhun Şengül ile birlikte Bitez Mahallesi'ndeki bir siteye ait olan dev su deposunu, 5 saatte sprey boya ile tablo haline getirdi. 15 metre genişliğinde, 4 metre yüksekliğinde ve 20 metrekare büyüklüğe sahip olan su deposunun duvarları, çeşitli boyutlardaki stilize formlarla çizilen balık figürleriyle donatıldı.

'Boş Duvarlar Renksiz Kalmasın' sloganıyla yola çıktıklarını belirten Şengül, "Bu çalışmalarımızı ilçemizin farklı yerlerinde devam ettireceğiz. Konu ise her zaman deniz, balık, doğa ve yeşil çevre olacak. Amacımız kötü görünen ve boş duran zeminleri rengarenk ve göze hoş görünür hale getirmek" dedi.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Su deposunun duvarları tuval oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 09 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su deposunun duvarları tuval oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı