Gündem Haberleri

  Su altında röportaj

  Asım GÜNEŞ/İSTANBUL
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İkinci Uluslararası Deniz Kültürü Festivali’ne katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazeteci Mithat Bereket ile su altında röportaj yaptı.

  Caddebostan Balıkadamları Spor Kulübü’nün havuzunda dün saat 15.00’te yapılan röportaj öncesi Binali Yıldırım’a dalışla ilgili kısa bilgi verildi. Ağırlığı 20 kiloyu bulan kıyafet giyen Yıldırım, uzman dalgıçlar eşliğinde 3.5 metrelik havuza daldı. Başta maskesi gevşediği için çıkmak zorunda kalan Yıldırım, gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra havuz merdivenlerine tutunarak tekrar daldı. Su üzerine çıkmamaları için havuz dibine gerilen bir ipe tutunan Yıldırım ve Bereket 20 dakika röportaj yaptılar. İkili, Türkiye’deki deniz kültürü, deniz kirliliği ve neler yapılması gerektiği ile denizcilik festivalinden söz ettiler. Bakan, ABD’den gelen özel bir ekipman ile içinde kulaklık ve mikrofon olan maskelerle yapılan röportaj boyunca oldukça rahattı. Bengiz Özderel ve Hakan Tiryaki tarafından çekimleri yapılan röportaj TRT 2’de canlı yayınlandı. Konuşma boyunca bir ambulans ve sağlık ekibi hazır bekledi. Havuzdan çıkışta gazetecilerle konuşan Yıldırım ilk defa daldığını belirtti, "Amatör denizciliği geliştirmek, denizin faydalarını anlatmak bu tip kulüpleri tanıtmak için bu projeye severek katıldım."

  Havuzdan canlı yayın

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile gazeteci Mithat Bereket’e su altında ne yapacakları konusunda önce bilgi verildi. Ardından havuza dalan ekip röportajı gerçekleştirdi. Yıldırım ve Bereket su altında gerilen bir ipe tutunup ayakta durdu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı