Gündem Haberleri

  Su alan gemi yardım istedi

  A.A
  25.02.2006 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Kilyos önlerinde demirliyken ambarlarına su giren yabancı bayraklı geminin yardım talebi üzerine tahlisiye botu ve römorkörler bölgeye gönderildi. Geminin emniyet altında olduğu belirtildi.

  Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden (KEGKİ) alınan bilgiye göre, dün saat 23.30 sıralarında, Kilyos önlerinde demirliyken ambarlarına su giren Honduras bayraklı “Wave” isimli gemi yardım istedi.
  Bunun üzerine, can, mal ve çevre güvenliğinin sağlanması amacıyla Gemi Trafik Hizmetleri tarafından, “Kıyı Emniyeti 3” hızlı tahlisiye botu ile “Kurtarma 3” ve “Alemdar II” römorkörleri bölgeye gönderildi.

  Daha sonra gemi kaptanlığı tarafından Boğaz'a girme talebinde bulunuldu, ancak tehlikeli madde taşıması ve su alması nedeniyle Gemi Trafik Hizmetleri'nce izin verilmedi.

  Ekipler bölgeye ulaştığında ise batma tehlikesi riskine karşı geminin karaya oturtulabilmesi için sığ mahale demirlemesi sağlandı. Ardından da gemi kaptanı, kendi imkanlarıyla suyun tahliye edildiğini bildirdi.

  Geminin emniyet altında olduğu, römorkörlerin emniyet amacıyla yanında bekletildiği ve Boğaz'a girmesine de yapılacak sörveye göre izin verileceği kaydedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı