« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stuttgart Yıldıray'ı gözden çıkardı

Beşiktaş'ın da transfer gündeminde yer alan milli futbolcu Yıldıray Baştürk kadrosunda yer aldığı Alman ekibi Stuttgart tarafından da gözden çıkarıldı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Bu sezon kadrosuna yaratıcı ve yetenekli bir futbolcu katmak isteyen Beşiktaş, yabancı kontejanı sebebiyle yerli futbolculara yönelmiş ve özellikle Yıldıray Baştürk'ün siyah beyazlı takıma transfer olacağı gündeme gelmişti. Son 10 gündür sıcaklığını koruyan bu gelişme, hem Yıldıray hem de siyah beyazlı kulüp tarafından yapılan açıklamalara rağmen bugüne kadar bir sonuca bağlanamadı. Bu süreçte Yıldıray Beşiktaş'a gelebilieceğini belirtmiş, siyah beyazlı kulüp ise Stuttgart kulübünün milli futbolcunun bonservis bedelini artırması sebebiyle transferden vazgeçme noktasına gelmişti.

Yine geçtiğimiz hafta Alman kulübünün teknik direktörü Markus Babbel, Yıldıray'ı bu sezon uygulayacakları oyun sistemi içinde düşünmediğini açıklamıştı. Yıldıray Baştürk ile ilgili yaşanan bu gelişmelere dün bir yenisi daha eklendi. Stuttgart'ın Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı için FC Timişoara ile dün gece oynadığı ve 2-0 kazandığı mücadelenin 18 kişilik kadrosunda yer almayan Yıldıray, sakatlığı olmamasına rağmen Alman kulübünün UEFA'ya verdiği 30 kişilik listede de yer almadı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz