« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sturm Graz'ın istifası istendi

Galatasaray ile Avrupa Ligi'nde aynı grupta mücadele eden Avusturya'nın Strum Graz takımı maddi imkansızlıklarla savaşıyor. Sosyal Sigorta Kurumu kulübün iflasını istedi.

İHSAN EKİCİ / VİYANA - DHA
SON GÜNCELLEME

Avusturya birinci liginde ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Sturm Graz futbol takımı zor günler yaşıyor.

Kulübün Genel Başkanı Anton Kürschner, Avusturya Sosyal Sigortalar Kurumu'na (hastalık kasası) toplam 200.000 Euro borçları olduğunu ve bu parayı 364 gündür ödemeyedikleri için zor duruma düştüklerini açıkladı.

Bu sabah hastalık kasası yetkilileri ile ödeme koşulları için masaya oturan kulüp yetkilileri borçlarınıtamamını ödeyemeyecek durumda olduklarını beyan edince kulübün iflası istendi. Yapılan görüşmeler sonucu 100.000 Euro ödeme yapılacağı belirtildi. Kalan borç için 3 aylık bir süre daha tanınan Sturm Graz kulübü bu süre içerisinde de borcunun ödemezse açık arttırma ile satışa çıkartılacak...

Başkan Kürschner mali kriz ile ilgili olarak "Durum hiç de iyi değil. Benden kimse mucize yaratmamı beklemesin. Toplam borcumuz 893.000 Euro'yu buldu. Kasamızda sadece 100.000 Euro vardı onu da Hastalık Kasası'na ödeyeceğz. Futbolcu ve diğer personelin ücretlerini ödeyebilmek için kaynak arıyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz