« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stumpf'un, Lincoln mutluluğu

Gençlerbirliği'nin çiçeği burnunda teknik direktörü Reinhard Stumpf, Galatasaray'ın başarılı Brezilyalı futbolcusu Lincoln'ü Almanya'ya kazandırdığı için mutlu olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Lincoln ile çalışmaktan ayrıca gurur duyduğunu ifade eden Alman teknik adam, "Lincoln'ü Brezilya'dan Almanya'ya sayın Fredrik ile getirdiğim için çok mutluyum. Çok fazla hisleriyle hareket eden bir futbolcudur ve hırçındır. Bu hırçınlığı ara sıra sahalara da yansıyacaktır. Elinizde böyle bir sporcu olması büyük bir değerdir. Onu da tabii öyle veya böyle kontrol etmeniz gerekir. Lincoln'i sakatlığı ile ilgili konuları ilk kez duydum."

STAJYERLİĞİ KABUL ETMİYOR

Reinhard Stumpf, lik kez teknik direktörlük tecrübesi yaşamadığını belirterek, "Stajyerliği kesinlikle kabul etmiyorum" dedi.

Bundan önce iki sene Kaiserslautren'de sorumlu teknik direktör olarak çalıştığını anlatan Alman teknik adam, “İkinci kez teknik direktör olarak çalışıyorum. Bundan önce iki sene Kaiserslautern'de teknik direktörlük yaptım. Ben kulüp aradım, kulüp hoca aradı ve böylelikle ikisi birbirini buldu. Erik Gerets beni buraya önermedi. Stajyerliği kesinlikle kabul etmiyorum. Sekiz senedir Almanya ve Türkiye'deki liglerde çalışıyorum. Stajyerliğin geride bırakılması için yeterli bir zaman” diye konuştu.

DEVRE ARASI TRANSFER İSTİYOR

Başarılı olmak için kadroda kesinlikle değişiklik yapılması gerekliliğine dikkati çeken Stumpf, şöyle konuştu:
“Kadronun yeterli olup olmadığı konusunda birşey söylemek istemiyorum. Biz başarı istiyoruz. Başarıya ulaşmak için kesinlikle kadroda birkaç değişiklik yapmamız lazım. İskelet oluşturmak için en az 4 tane transfer istiyorum. İskelet nasıl çalışıyorsa öyle transferler istiyorum. Ortada olan sözleşmeler var. Bu sözleşmeleri nasıl fesh edebiliriz, gelecek futbolcuyu finanse edebilir miyiz? Bunları analize etmemiz lazım.”

Gençlerbirliği'nin tesislerini çok beğendiğini belirten Stumpf, “Anadolu insanını çok seviyorum. Tesisler çok iyi. Hatta diğer büyük takımlardan hiç bir farkı yok. Tam aksine biraz daha lüks diyebiliriz. Galatasaray'da gerçekten başarılı bir süreç geçirdim. Başkan, yönetici, futbolcu ve teknik adam olarak belli bir sürece girdiğimizde başarıyı burada da yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

TÜRK MİLLİ TAKIMI

Türk Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'na katılacaklarına inandığını belirten Stumpf, “Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak kesinlikle kendi elimizde. İki maçı da kazanırsan, yüzde yüz Avrupa'dasın. Sporcu olarak bakarsak, çok özellikli oyunculara sahibiz. Onun için inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.

ESKİ TAKIMI GALATASARAY

Galatasaray'ın Avrupa'da her zaman üst düzey bir futbol oynadığını ve başarılı olduğunu vurgulayan Alman teknik adam, sarı-kırmızılıların gruptan çıkacağını iddia etti.

Stumpf, UEFA Kupası'nı kazanmanın ayrı bir düşünce olduğuna dikkati çekerek, “Galatasaray Kulübü her zaman Avrupa'da başarılı futbol sergiliyor. Başarılı olabiliyor. Kesinlikle bu gruptan çıkacaktır. Eleme maçlarında ne olacağını hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

Galatasaray'da teknik direktör olarak görev yapayım hedefiyle çalışmadığını, ancak bunun gerçekleşmesinin kendisini mutlu edeceğini belirten Stump, “Futbolcu olarak çalıştığım yerlere teknik direktör olarak geri dönmek her zaman güzeldir. Özellikle bu hedefe yönelik bir çalışmışlığım yok. Gelecekte herşey birbirine uyarsa Galatasaray'da teknik direktör olarak çalışmak mükemmel bir şey olur” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz