« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stumpf vedalaştı

Gençlerbirliği ile yollarını ayıran Stumpf sabah 10.30'da kulüp tesislerinde futbolcularla kısa süren bir toplantı yaparak, bir anlamda vedalaştı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaraspor yenilgisinden sonra Gençlerbirliği ile Teknik Direktör Reinhard Stumpf arasındaki birliktelik sona ererken, Alman teknik adam futbolcularıyla kısa süren bu toplantıda talebelerine, profesyonellikte bu tür ayrılıkların doğal olduğunu belirterek, "Beklentilerin bu 4 hafta içerisinde çok fazla olması ve kulübün yapısıyla uyuşamadığımız için bu tür bir ayrılık gerekt. Yönetim Kurulu tarafından ayrılmamın doğru olacağı yönünde istek geldi. Bu yüzden kısa süreli birlikteliğimiz sona erdi. Teşekkür ediyor, sizlere kalan haftalar ve sezon için başarılar diliyorum" dediği öğrenildi.

Öte yandan Alman çalıştırıcı kulüpten ayrılırken yaptığı özel açıklamada, kimseye kırgın olmadığını belirterek, "Takımın iyi gittiğine inanıyorum. Ama yönetimle fikir ayrılığı olması nedeniyle ayrıldım. Gelecek hocanın da dikkat etmesi gerekir. Bir gün Türkiye'ye tekrar döneceğim. Çünkü Türkiye ve Türk insanını seviyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz