Stüdyo yöneticisi o epostalar yüzünden kovulacak mı?

Birce BORA / LONDRA
15.12.2014 - 12:23 | Son Güncelleme:

ABD’deki Sony stüdyolarının geçtiğimiz haftalarda karşı karşıya kaldığı siber saldırı sonucunda Hollywood yıldızları hatta ABD başkanı Obama ile ilgili prodüktörlere yazdığı kişisel epostalar internete sızdırılan stüdyo yöneticisi Amy Pascal’ın işine son verileceği iddia edildi.

New York Daily News gazetesi Sony’nin Pascal’ın işine son vererek diğer çalışanlarına bir mesaj vermek istediğini yazdı.

Yayınlanan epostalarda Pascal’ın ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio’nun “rezil” bir insan olduğunu söylediği ve Başkan Obama’nın Afrika asıllı olduğu için sadece siyahlarla ilgili filmleri beğenebileceğini ima ettiği görülmüştü.

56 yaşındaki Pascal epostaların yayınlanmasının ardından halktan ve Beyaz Saray’dan özür dilemişti.

KUZEY KORE SORUMLULUĞU REDDETTİ

Sony’e karşı gerçekleştirilen siber saldırıyı Guardian’s of Peace (Barışın Koruyucuları) isimli bir grup üstlenirken bir çok uzman bu saldırının Kuzey Kore kaynaklı olabileceğini açıklamıştı.

Amerikan basını Sony Stüdyoları’nın da bu ihtimali göz önünde bulundurduğunu belirtmiş, çünkü Sony’nin Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’u kızdıran “Interview” (Röportaj) isimli filmi yayınlama hazırlığında olduğunu söylemişti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a karşı düzenlenen bir suikast girişimini anlatan komedi filminin baş rollerinde yer alan James Franco ve Seth Rogan’ın maaşlarının internete sızdırılması da bu teoriyi doğrulayan bir gösterge olarak algılanmıştı.

Ancak daha önce bir çok kez filmin gösterime girmesini istemediklerini belirten ve Haziran ayında yayınladığı bir açıklamada filmi “Bir terör ve savaş aktivitesi” olarak tanımlayan Kuzey Koreli yetkililer Sony’e karşı bir siber saldırı gerçekleştirdikleri yönündeki iddiaları reddetti.

PASCAL’A TEŞEKKÜR ETTİ

Interview filminin yıldızı Seth Rogan, filmin galasında sızdırılan epostalar nedeniyle zor durumda kalan Pascal’a teşekkür etti. Rogan “Herşeyden önce bu filmi yapacak cesarete sahip olduğu için Amy Pascal’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı