MERSİN HABERLERİ

Stso’dan Bin 200 Öğrenciye Eğitim Desteği

IHA
01.10.2015 - 10:14Son Güncelleme : 01.10.2015 - 10:15

SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI HER YIL GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ EĞİTİME DESTEK PROGRAMINA BU YIL BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ. İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLABİLMEK İÇİN BİN 200 KIRTASİYE ALIŞVERİŞ ÇEKİ HAZIRLAYAN SİLİFKE TİCARET ODASI 500 ADET ALIŞVERİŞ ÇEKİNİ SİLİFKE KAYMAKAMI ŞEVKET CİNBİR’E TESLİM ETTİ.

IHA

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), bin 200 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırılması için 27 lira 50 kuruşluk, kırtasiye alışveriş çeki dağıttı.
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası her yıl geleneksel hale getirdiği eğitime destek programına bu yıl bir yenisini daha ekledi. İhtiyaç sahibi öğrencilere destek olabilmek için bin 200 kırtasiye alışveriş çeki hazırlayan Silifke Ticaret Odası 500 adet alışveriş çekini Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’e teslim etti.
Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’i ziyaret ederek kırtasiye alışveriş çeklerini teslim eden Silifke Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar ve yönetim kurulu üyeleri, “Eğitime olan yardımı geleneksek hale getirdiklerini söylediler. Kaynar, “Odamız üyesi kırtasiyelerle anlaşarak Bin 200 kırtasiye yardım çeki hazırladık. Bunun 500 adetini Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Kırtasiye çeklerinin 500 adedi odamız bünyesinde yönetim kurulu üyelerimizce ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. Geriye kalan 200 adet yardımda Gülnar ve Aydıncık’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” dedi.
Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın gönülden ortaya koyduğu eğitim yardımının çok değerli olduğunu ifade ederek, “Yeni bir eğitim öğretim yılına başladık. Bereket arttı. Esnafımızın yüzü gülmeye başladı. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı umarım sağlıklı ve başarılı geçer. Milli eğitim camiası ve öğretmenlerimiz bizler için çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir. Bu nedenle bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız Milli eğitimin ve öğretmenlerimizin emrindedir. Çünkü öğretmenlerimiz kendilerine teslim ettiğimiz öğrencilerimizi, çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor. Bizlerde öğrenci ve çocuklarımızın en iyi şekilde gelece hazırlanması için elimizden gelen desteği gösteriyoruz” diye konuştu.
Silifke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan da eğitime sürekli destekler verildiğinin altını çizen Kaymakam Cinbir, “Bin 350 öğrenciye zaman zaman eğitim yardımları yapıyoruz. Bu yıl da eğitim öğretim yılı başlamadan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın belirlediği ilk, orta ve Lise öğrencilerine kişi başı 200 TL’lik eğitim yardımında bulunduk. Yüzü gülen öğrencilerimizle 2015-2016 eğitim öğretim yılını mutlu geçirmeyi diliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Stso’dan Bin 200 Öğrenciye Eğitim Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Stso’dan Bin 200 Öğrenciye Eğitim Desteği haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı