Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Striptizciye tutulan avukatın kaderi

Amerika'da ailenin mutlak hakimi kadın. En maço erkek dahi evde son sözün eşinin ağzından çıkacağı bilincinde. Niyetimiz karşı cinsi kötülemek değil.

Erkek yaşamında kadın uçsuz bucaksız çöl ortasında rengarenk güllerin yeşerdiği vaha, kuruyan gölde salınarak yüzen manolya.

Peki kadına kıyasla ‘erkek milleti’ sütten çıkmış ak kaşık mı? Son iki haftadır New York'ta dillerden düşmeyen bir olayı nakledelim, kararı siz verin.

Sanford Asher mesleğinin zirvesinde bir hukukçu. 56 yaşında, evli ve üç çocuk babası. Harvard mezunu mülti-milyoner hukukçu, Manhattan'da dubleks apartman katında oturuyor. Zengin kesimin yaşadığı Scarsdale'de malikanesi, Florida'da yazlık villası var. Marinada lüks yatı demirli. Spor Bentley arabası 250 bin dolar.

Bir eli yağda, diğeri balda yaşayan ünlü avukat, erkeklerin buhranlı dönemine giriyor. Geçen yıl ahu gibi güzellerin anadan üryan dans gösterileri yaptığı Paradise Club'ı ziyaret ediyor. Sanford'un dikkati Line Grosjean adlı dansçıda toplanınca olaylar birbirini izliyor. Jean kusursuz vücutlu, kalçaları dolgun 18 yaşında bir İsviçreli striptizci. İlgiyi farkeder etmez babası yaşındaki müşterinin önünde gösteriye başlıyor. Göbek, kalça kıvırarak yaptığı standart dansını iri göğüslerini milyoner avukatın yüzüne dayıyarak bitiriyor.

O günden sonra orta yaşlı avukatın yaşamında yeni bir fasıl açılıyor. Sırılsıklam aşık olduğu Line Grosjean için Manhattan'ın göbeğinde bir aşk yuvası tutuyor. Haftanın dört gününü orada geçirmeye başlıyor. Arkadan hediye yağmuru geliyor. 18 karat pırlantalarla bezenmiş 30 bin dolarlık altın Rolex saati, 80 bin dolarlık kırmızı BMW araba, marka elbiseler, beş bin dolarlık Hermes çantalar, pırlanta takılar, alışveriş yapması için platin kredi kardı takip ediyor. Karısını boşayıp Line'le evlenme hazırlığına giren Sanford iki ay önce striptizciye 11 karatlık pırlanta nişan yüzüğü hediye ediyor. Avukatın 20 yıllık eşi Jayne'nin kulağına gelen söylentiler evde sürekli kavgalara sebep oluyor.

Line hayli muhteris, üşütük genç bir kadın. Annesiyle İsviçre'de tanışıp evlenen kuyumcu üvey babasıyla birlikte on yıl önce New York'a gelmiş. Liseden mezuniyet gününde okul müdürünün elinden diploması aldıktan sonra paltosu açıp kırmızı külotu üstünde çıplak göğüslerini teşhir ederek skandal yaratmış.

Zenginlerin uğrağı kulüpte striptizci olarak işe başlayan Line, kısa sürede bizim aşık avukat Asher'den bıkınca eski sevgilisi esrarkeş James Johnerson'a şeytani plánını açıklıyor: ‘‘Birini bul, avukatın karısını öldürsün. Sanford'un gözlüğünü cesedin yanına bırakacağım. Onu hapse gönderirler, tüm serveti bize kalır!’’ 10 bin dolar para veriyor. Parayı bir gecede kumarda tüketen esrarkeş, avukatın karısı Jayne'e gidip striptizcinin planını açıklayarak para istiyor. Karısından sonra da Sanford'u arayıp tren istasyonunda buluşuyor. Ona da 25 bin dolar karşılığında cinayet planının delillerini vermeyi teklif ediyor. Dehşet içinde kalan Sanford aşk yuvasına dönüp onu öldürmeyi planlayan sevgilisiyle tartışıyor. Bunun üzerine Line bir avuç uyku hapı yutuyor ve hastaneye kaldırılıyor. Sanford evdeki bilgisayardan Line-James haberleşmesini tespit ederek polise başvuruyor. Striptizci ve esrarkeş dostu akıl dengelerinin tesbiti için hastanede izlenmeye alınıyor. Sevgilisinin ihaneti avukatı ruhi bunalıma sokarken eşi Jayne boşanma davası açıyor.

Karışık ilişki yumağının dosyası şimdi savcılıkta. Striptizci Line'i New York'un en güçlü hukukçuları savunacak. Avukat parasını kim ödüyor derseniz, 19 yaşındaki sevgilisine hálá çılgınca bağlı Sanford Asher!
X