MERSİN HABERLERİ

'Stresinizi görmezden gelmeyin'

DHA
26.03.2016 - 11:07Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde Psikolog Dilber Demir Baydar, stresle ilgili yapılan en büyük yanlışların durumu görmezden gelme, fazla yemek yeme, sigara ve içkiye başvurma olduğunu söyledi.
Kredi ve Yurtlar Kurumu Tarsus Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde görevli Psikolog Dilber Demir Baydar'la buluştu. Yurdun çalışma salonunda öğrencilere, 'Stres ve stresle baş etmede etkin yollar' konusunda sunum yapan Psikolog Baydar, stres karşısında sergilenen en büyük hatalı davranışları, 'görmezden gelme', 'fazla yemek yeme' ve 'sigara ve içkiye başvurma' olarak sıraladı.
KENDİNİZİ KANDIRMAYIN
Psikolog Dilber Demir Baydar, şunları söyledi:
"Stresi ve strese yol açan nedenleri görmezden gelmek, durumu inkar etmek, başkalarını suçlamak, duyguları bastırmak stresle baş etmede yapılan en büyük yanlışlardır. Bu davranışlar strese çözüm değildir. Sadece kendini aldatarak anlık durumdan kurtulmak için sık başvurulan yollardandır. Sigara, içki ve yemeğe yönelmek de yapılan hatalar arasındadır. Oysa bunlar ilk anda çözüm gibi görünse de yol açtıkları sağlık sorunlarıyla tek başlarına stres kaynağına dönüşürler."

ADANA, (DHA)

YB (OA)(26.3.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden 'Stresinizi görmezden gelmeyin' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Stresinizi görmezden gelmeyin' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı