« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Stresi geride bıraktık"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor'un antrenörü Ahmet Çakı, “Ligde kendi sahamızda oynadığımız ilk maçı kazanamamanın stresi de vardı. Bu maçı kazandığımız için oluşan stresi de geride bıraktığımızı düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çakı, Erdemirspor Salonu'nda oynadıkları ve 71-62 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, Altan'ın sakatlığı nedeniyle sahada yer alamamasının sıkıntısını yaşadıklarını söyledi.

Hafta içerisinde kasığından sakatlanan Yunus'un da takımda yerini alamadığını belirten Çakı, şöyle konuştu:
“Altan'ın sakatlığıyla lig maçlarındaki ritmimiz bozuldu. Çünkü, biz kısa bölgesinde tek yabancıyla oynayan bir takımız. O yüzden kısa bölgesindeki oyuncular daha fazla sahada kalıp, defansa yönelik sertliğimizi biraz düşürdüler. Ama üç ve dördüncü periyodu gayet iyi oynadığımızı düşünüyorum. Özellikle defans enerjimiz iyiydi. Ligde kendi sahamızda oynadığımız ilk maçı kazanamamanın stresi de vardı. Bu maçı kazandığımız için oluşan stresi de geride bıraktığımızı düşünüyorum. Artık sakatlarımızın takıma katılmasıyla ve bu galibiyetin üzerine iyi çalışmamızı sürdürerek önümüzdeki haftalarda daha iyi basketbol oynayıp maçlar kazanacağımızı düşünüyorum. İyi mücadele eden Trabzonspor'u da tebrik ediyorum.”

Oyuncuların görüşleri

Erdemirspor'dan Caner, maçı kazanmayı çok istediklerini belirterek, “Ligin ilk maçında Anadolu Efes'e yenilerek iyi bir başlangıç yapamamıştık. O nedenle evimizde oynadığımız bu maçı kazanmayı arzu ediyorduk. İyi başlangıç yapamasak da ilerleyen dakikalarda kendi oyunumuzu ortaya koyduk. Sert oynayınca daha tempolu oynuyoruz. Tempolu oynayınca da kazanıyoruz. Böyle devam etmesini umut ediyorum” dedi.
Trabzonspor'dan Polat ise maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını, Erdemirspor'u iki ileri uç oyuncusunun oynamadığı bir günde yakaladıklarını, ancak bu şansı değerlendiremediklerini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz