« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stres kurbanları

Aralarında Nurullah Sağlam, Mustafa Uğur, Güvenç Kurtar ve Erdoğan Arıca gibi isimlerin bulunduğu teknik adamlar ve bazı Süper Lig futbolcuları, sarı kırmızılı takımın puan farkını kapatamamasını strese bağladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DENİZLİSPOR Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, F.Bahçe’nin puan kaybettiği haftalarda G.Saray’ın da puan kaybetmesinin normal olduğunu belirterek, "F.Bahçe puan kaybettiğinde G.Saray’ın kazanma arzusu üst düzeye çıkıyor ve strese giriyorlar. Aşırı motivasyon onları sıkıntıya sokuyor. Bir de artık ligde kolay maç yok. İki takım şampiyonluk için çekişirken, ligin yarısı da kurtulma mücadelesi veriyor" dedi.

Sağlam’ın öğrencisi ve Denizlispor’un kaptanı Yusuf Şimşek ise G.Saray’ın eline geçirdiği fırsatları değerlendirememesini yorumlarken, "Büyük takımlardaki atmosferi iyi bilirim. F.Bahçe’de oynarken, zaman zaman rakiplerimizin puan kaybettiği dönemler oldu ve bizim maçlar daha zor geçti. Bana göre F.Bahçe kaybettikçe, G.Saray’ın işi daha da zorlaşıyor. Bu onlarda konsantre eksikliği yaratıyor. İki takım kalan maçlarını aynı gün ve aynı saatte oynasa daha büyük sürprizler olabilir" diye konuştu.

Samsunspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, ligin tepesindeki yarış konusunda, "Biz de herkes gibi Fenerbahçe kaybedince, Galatasaray da kaybediyor, diye düşünüyoruz. Ama sarı kırmızılı futbolcular, herhalde strese giriyorlar. Çünkü rakipleri puan kaybedince, kendilerini mutlaka kazanmak zorunda hissediyorlar. Bu da onların üzerinde bir gerilim yaratıyor" ifadesini kullandı.

Konyasporlu Erhan Albayrak da G.Saray’da oynayan meslektaşlarının karşılaşmalara daha stresli çıktıklarını doğrulayarak, şunları söyledi: "İlk dakikalarda gol atmaya çalışıyorlar. Gol atamayınca da panik meydana geliyor. Panik sonucunda da istenilen oyun sergilenmiyor. Bununla birlikte maddi sıkıntı da bir etken. Çünkü futbolcular bu işi para kazanmak için yapıyor."

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur ise sarı kırmızılı takımın puan kayıplarının para sorunuyla ilgisinin bulunmadığını belirterek F.Bahçe ile G.Saray arasında kalite farkı bulunduğunu ileri sürdü. Uğur şöyle konuştu: "Sorun para olsa, G.Saray 2’nci sırada olmazdı. Bence, G.Saray’ın F.Bahçe’yi yakalayamamasının tek nedeni aradaki kalite farkı. Bir tarafta kaliteli futbolculardan kurulu ve hiçbir sorunu olmayan, profesyonelce yönetilen bir F.Bahçe var. Diğer tarafta ise, yöneticilerin sorumluluklarını tam olarak yerine getiremediği bir G.Saray görüyoruz. Sarı kırmızılı takım, geride kalan 2 haftada rakibini yakalayamadıysa, bir daha yakalayamaz. Fenerbahçe, havaların ısınmasıyla birlikte futbol kalitesini de yükseltecek ve aradaki puan farkını açacaktır. Bana göre Galatasaray için lig ikinciliği bile çok büyük başarı."

Buna karşılık Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, Turkcell Süper Ligi’nde zirve yarışını sürdüren 2 takımın puan kayıplarıyla ilgili olarak, "Sadece G.Saray’ın değil, F.Bahçe’nin de puan kaybetmesine bakmak lazım. Ligin altı kadar üst sıralarındaki takımlar da stres içinde. Hatta üst sıradakilerin gerilimi daha fazla olabiliyor. Bence G.Saray’ın puan kaybının en büyük nedeni stres. Ama bu yarış sezon sonuna kadar kopmaz, puan farkı açılmaz" diye görüş belirtti.

Gaziantepspor’un takım kaptanı Sedat, Sivasspor-G.Saray karşılaşmasını değerlendirerek, "Sivas’ta soğuk havanın da etkisiyle seyir zevki düşük bir 90 dakika izledik. G.Saray, gerilimden kurtulamadığı için iyi oynayamadı ve F.Bahçe gibi puan kaybetti" dedi. Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ve Trabzonspor’un Boşnak çalıştırıcısı Vahid Halilhodziç ise, sarı kırmızılıların iç dünyasındaki etkenlerin ne olduğunu bilmeden konu hakkında yorum yapmayacaklarını belirttiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz