« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stres koması

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Fenerbahçe, topu ayağa oynama isteğine gerekli çabukluk ve dinamizmi getiremeyince, özlemle beklenen gol 20 dakikalık bir rötarla geldi.

Gol, Tayfun'un imzasını taşıyordu. Ancak, golün doğumunda, Moshoeu'nin Tayfun'a sunduğu pozisyondaki bir dizi teknik beceri ve kalite farklılığı golden de güzeldi.

Fenerbahçe'nin, averaj kovaladığı bir oyunun ilk 45 dakikalık bölümünde kullanamadığı 5 net pozisyona üretilecek hiçbir mazeret bulamıyorum. İsteyen beceri noksanlığı, isteyen de stres koması diyebilir... Oysa, bir golün büyük değer taşıdığı final haftalarında, Fenerbahçe böylesine sorumsuzca davranışlardan kaçınmalı. Ve hovardalık hevesini maçsız günlerde kullanmalı...

Kanatlar, sanki Fenerbahçe için yasaklanmış bölgelerdi. Tayfun ve Erol bu bölgelere etkili toplar taşıyamadı. Moshoeu'nin oynama isteği ve performansı üst düzeydeydi. Okocha'nın böyle bir gecede onu yalnız bırakması ve gerekli diyaloğu kuramaması Fenerbahçe için ne büyük kayıptı... Attığı frikik golüne gelince, tam anlamıyla ömre bedeldi. Peki, Rüştü'nün kurtardığı üç top için neler düşünüyorsunuz... Gemisini kurtaran kaptan benzetmesine ne dersiniz?.

Çanakale golünde, F.Bahçe savunmmasının yaşadığı şaşkınlık son haftalardaki klasik rahatsızlığın bir tekrarıydı. F.Bahçe, dün gece ilk 45 dakikada kullanamadığı fırsatların faturasını ağır ödeyebilirdi. Biliyorum ki, akıllanacaklar ve diğer haftalarda işi bir şans golüne bırakmayacaklar. Çünkü, artık gerçeklerle yüzyüzeler...Bunları da Beğenebilirsiniz