ANKARA HABERLERİ

Strazburg’da Çankaya’yı anlattı

Hürriyet Haber
29.03.2017 - 16:11Son Güncelleme :

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 32. Genel Kurulu toplandı. Strazburg’da düzenlenen 2017 yılının ilk toplantısında Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi Funda Gezmiş, yerel ve bölgesel düzeyde insan hakları ile ilgili bir konuşma yaptı.

Hürriyet Haber

Gezmiş, Çankaya Belediyesi’nin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yansıtılması amacıyla ‘yerel eşitlik eylem planı’ hazırladığını hatırlattı. Çankaya Belediyesi bünyesinde, farklı müdürlük temsilcilerinden oluşan ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu’ oluşturulduğuna da değinen Gezmiş şöyle devam etti:

EĞİTİM VE TOPLANTILAR DÜZENLEDİK

“Sivil toplum örgütlerinin katılımlarıyla Belediyemizde üç toplantı gerçekleştirildi. Toplantılarda öne çıkan sorunlara ve konu başlıklarına göre eylem planında yer alan faaliyetler öncelikleştirildi. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin belediye hizmetlerinde anaakımlaştırılması için de eğitim, seminer ve toplantılar düzenledik. Çankaya Belediyesi olarak katılımcı, çoğulcu eşitlikçi, ortak aklı esas alan bir yönetim anlayışını gerçekleştiriyoruz.”

Strazburg’da Çankaya’yı anlattı

20 BİN ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİK

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de Avrupa Konseyi YBYK Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. ‘Avrupa Yerel Demokrasi Haftası ve 12 Yıldız Şehri Ödülü’ başlıklı oturumda söz alan Ertürk, Kahramankazan’ın 2016 yılında, 12 Yıldız Şehri Ödülü’ne aday olduğunu ve konsey tarafından bu ödüle layık görüldüğünü anımsattı. Ertürk, Kahramankazan’da Türkiye’nin 81 ilinden gelen farklı kültür ve kökenden insanların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığını kaydetti. Yerel Demokrasi Haftası kapsamında 20’nin üzerinde etkinlik gerçekleştirdiklerini anlatan Ertürk, “Kahramankazan’da, demokrasinin daha da gelişmesi ve Türkiye’nin daha büyük adımlar atması konusunda elbirliği içerisinde çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Strazburg’da Çankaya’yı anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Strazburg’da Çankaya’yı anlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı