Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stosur: En iyi maçımı oynadım ama kaybettim

Samantha Stosur en iyi maçlarından birini oynamasına karşın kaybettiğine değinerek, “Her şeyi yaptım, iyi oynadım. Aslında ikimiz de oyunu kontrol etmeye çalıştık. Başta oyunda kalmayı başardım, ama daha sonra Kvitova oyunun kontrolünü ele geçirdi. Kvitova gibi bir oyuncu karşısında 3. sette 5-0'den 5-3'e gelmek kolay değildi. Ancak sonra çok iyi oynadı ve kazandı” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Stosur, “Rakibin solak olması zorlayıcı mı?” sorusu üzerine, “ Kvitova solak da olsa sağ elini de kullansa fark etmiyor. Çünkü servisleri çok güçlü. O çok iyi bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, Kvitova'nın yarın kazanması halinde dünya sıralamasında 2. sıraya yükseleceğini belirtip, dünya sıralamasında 1. sırada olan Caroline Wozniacki ile Çek raketi karşılaştırmasını istemesi üzerine Stosur, “Kvitova daha agresif oynuyor. Wozniacki de çok iyi oynuyor. İkisinin de çok farklı stilleri var, ama Kvitova izlenmesi güzel oyunlar çıkarıyor. Çok genç bir oyuncu. 2008'de Fransa Açık'ta yaptığım ilk maçtan sonra kendisini çok geliştirdi. Artık bir oyunu var” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz