Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stoichkov bilmecesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Bulgar futbolcu, Romanya'yı karıştırdı

‘‘Gazeta Sporturilor’’, haberinde Hristo Stoichkov'un Romanya'nın Universitatea Craiova takımının teknik direktörlüğüne getirildiğini yazınca farklı tepkiler gösterildi. Hagi, ‘‘Buna inanamıyorum’’ dedi...

BULGARİSTAN'ın dünya çapında yıldız olmuş futbolcularından Hristo Stoichkov'un, Romanya'nın Universitatea Craiova takımının teknik direktörlüğüne getirildiği haberi ortalığı karıştırdı.

Romanya'da yayınlanan ‘‘Gazeta Sporturilor’’un haberine göre, menajer Giovani Becali bir açıklama yaparak, Hristo Stoichkov'un 1.5 yıllık bir sözleşme imzaladıktan sonra Universitatea Craiova takımının başına geçeceğini söyledi.

BAŞKAN SICAK BAKMIYOR

Yine Romanya'da yayınlanan Pro Sport gazetesi ise anlaşmanın henüz sağlanmadığını ve Universitatea Craiova Kulüp Başkanı George Ilinca'nın Stoichkov'un teknik direktörlüğüne sıcak bakmadığını yazdı.

Öte yandan konu ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Gheorghe Hagi ise, ‘‘Böyle bir transfer, Rumen futbolunun Stoichkov'a vereceği büyük bir onur olur. Bu duruma hala inanmış değilim’’ yorumunu yaptı.

1966 doğumlu Bulgar futbolcu Hristo Stoichkov, özellikle İspanyol ekibi Barcelona ve İtalya'da Parma takımında ününü tüm dünyaya duyurmuş, formasını giydiği takımlarla büyük başarılara imza atmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler