Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Stoiber: Kurtlar Vadisi-Irak gösterimden kalksın

  BERLIN(ANKA)
  19.02.2006 - 18:30 | Son Güncelleme: 19.02.2006 - 18:30

  Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Edmund Stoiber "Kurtlar Vadisi-Irak" filminin nefret aşıladığını belirterek, gösterimden kaldırılması gerektiğini söyledi. Benzer bir talep Almanya Yahudiler Merkezi Konseyi’nden de geldi.

  Türkiye’den sonra Almanya’da geçtiğimiz hafta gösterime giren "Kurtlar Vadisi-Irak" filmine yönelik tartışmalar sürüyor. Filmi sert bir şekilde eleştiren Hükümet ortağı CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Edmund Stoiber "Bu sorumsuzca bir film ve uyum yerine Batı dünyasına karşı nefreti aşılıyor" dedi.

  ANF News Ajansı’nın haberine göre, haftalık "Bild am Sonntag" gazetesine konuşan Stoiber, filmin kültürler arasındaki mücadeleyi arzuladığını öne sürerken, "Almanya’daki sinema işletmecilerinden bu ırkçı ve Batı karşıtı filmin kaldırılmasını istiyorum" dedi.

  "HÜKÜMET HAREKETE GEÇSİN"

  Türk hükümetinin "nefretle dolu" film karşısında açık bir tavır alması gerektiğini söyleyen Stoiber’in sözlerine bir destek de Almanya Yahudiler Merkezi Konseyi’nden geldi. Ülkedeki bütün sinema işletmcilerine çağrıda bulunan Almanya Yahudiler Merkez Konseyi filmin derhal gösterimden kaldırılmasını istedi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan konseyin başkan yardımcısı Charlotte Knobloch, "Filmi gösterenler Yahudilere yönelik nefretin artmasını destekliyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı