ANKARA HABERLERİ

STK'lardan teröre ortak tepki: Teröre karşı gerekli hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz

DHA
12.12.2016 - 11:56 |Son Güncelleme :
STKlardan teröre ortak tepki: Teröre karşı gerekli hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz
DHA

 Bahar DEMİREL / ANKARA, (DHA) - TÜRKİYE-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyeleri, Ankara'da bir araya gelerek, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısına tepki için ortak basın açıklaması yaptı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 8 büyük kuruluş adına ortak açıklamayı okuyarak, "Teröre karşı gerekli bütün hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan, saldıran başta PKK, DAEŞ, FETÖ olmak üzere her türlü terörü lanetliyoruz. Bu son hain saldırı da terörle mücadeledeki kararlılığımıza gölge düşürmeyecek" dedi.

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türk Kamu-Sen), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) başkanları, İstanbul Beşiktaş'ta 10 Aralık günü gerçekleştirilen terör saldırılarına ortak açıklamayla tepki gösterdi.

HİSARCIKLIOĞLU: TERÖRÜN GELECEĞİMİZİ KARARTMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Terör saldırılarıyla Türkiye'nin birliğine zarar verilemeyeceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı kaynaklı terör saldırılarına karşı dünyada eşi, benzeri görülmemiş bir mücadele veriyor. Zira ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere teröre karşı tek ses, tek yürek olduk. Bize diz çöktürmek, bizi teslim almak isteyenlere teröre karşı hep birlikte duruyoruz. Terörün ve teröristin geleceğimizi karartmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Gün, birlik olma günüdür. Bizler, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olarak ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacağımıza milletimizin önünde söz veriyoruz. Kamu düzeninin tesisi, özgürlüklerin korunması ve hukukun üstünlüğünün sağlanması konularında üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye her zaman olduğu gibi yine hazırız" diye konuştu.

"BİRLİK VE BERABERLİĞE DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ"

Beşiktaş'taki bombalı terör saldırılarının, terörle mücadeledeki kararlılığa gölge düşürmeyeceğini belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "Teröre karşı gerekli bütün hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan, saldıran başta PKK, DAEŞ, FETÖ olmak üzere her türlü terörü lanetliyoruz. Terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lanetliyoruz. İnşallah devletimizin güçlü duruşuyla bu sıkıntıları atlatacağız. Devletimiz elbette, bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. Biz de millet olarak daha çok kenetleneceğiz. Birlik ve beraberliğe daha çok önem vereceğiz. Bu hain ve alçak saldırılar devletimizi ve milletimizi sindiremeyecek, yıldıramayacak. Terörden ve kaostan medet umanlar hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacak. Bizi terörle korkutmayı amaçlayanlar bilsinler ki ülkemizi bu alçaklara, kahpelere bırakmayız. Bu son hain saldırı da terörle mücadeledeki kararlılığımıza gölge düşürmeyecek. Biz de toplumun tüm kesimleri olarak sonuna kadar devletimizin ve güvenlik güçlerimizin arkasındayız"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden STK'lardan teröre ortak tepki: Teröre karşı gerekli hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Aralık 2016 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK'lardan teröre ortak tepki: Teröre karşı gerekli hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:50
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı