NİĞDE HABERLERİ

STK'lardan "Niğde havaalanı istiyor" kampanyasına destek

AA / Betül Abbak
28 Ocak 2015 - 14:57Son Güncelleme : 28 Ocak 2015 - 14:58

AA / Betül Abbak

NİĞDE (AA) - Niğde'deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Niğde Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "Niğde havaalanı istiyor" kampanyasına destek verdi.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) Başkanı Şevket Katırcıoğlu, oda binasında düzenlenen basın toplantısında sivil toplum kuruluşları adına yaptığı açıklamada, Niğde'nin gelişebilmesi, yeni yatırım ve yatırımcılar için cazip hale gelmesi için havaalanının büyük önem taşıdığını söyledi.

Katırcıoğlu, Niğde'nin geleceğe yol almak isteyen ve kabuğunu kırmak isteyen bir şehir konumunda olduğunu belirterek, "Niğde artan ticaret, sanayi ve turizm hacmiyle gelişmekte olan bir il. Marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Niğde Üniversitesinde öğrenci sayısı ile akademik kadro çeşitliliği ve sayısının yükselmesini sağlayacak bütün gelişmeler, sanayici, esnaf, çiftçi, siyasetçi ve bürokratlarımızın ortak arzusudur" dedi.

Kentin tarihi ve kültürel varlıklarına erişimin kolaylaştırılarak Türkiye ve hatta dünya ile paylaşılması yoluyla turizm gelirlerinin arttırılmasının gerektiğini vurgulayan Katırcıoğlu, şöyle devam etti:

"Yüksek potansiyeliyle öncü marka şehir olma arzusundaki Niğdemizin bu yoldaki en önemli adımı, hiç şüphesiz büyük ihtiyaç olarak kabul edilen bölge havaalanıyla mümkündür. Potansiyel olarak bir milyondan daha fazla kişiye hizmet vermesi beklenen bölge havaalanının sadece Niğde'ye değil aynı zamanda bu bölgeye önemli ölçüde katkı sağlayacağı da gerçektir. Daha önce çok farklı kampanyalarla dile getirilen havaalanı ihtiyacı, şehrimizin vazgeçilmezleri arasında en ön sıraya yerleşmiştir. Bölge ve ülke ekonomisine olan potansiyel katkıları değerlendirildiğinde, yapılacak havaalanı şehrin ve bölgenin tüm paydaşları tarafından arzu edilmektedir."

Açıklamanın ardından, kurum ve oda başkanları imzalarını atarak, Niğde'den tüm Türkiye'ye yayılan bu sese kulak verilmesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden STK'lardan "Niğde havaalanı istiyor" kampanyasına destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK'lardan "Niğde havaalanı istiyor" kampanyasına destek haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:41
  • Yatsı
   21:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı