SİİRT HABERLERİ

STK Platformundan Siirt Gazeteciler Derneği’ne Ziyaret

IHA
31.07.2015 - 13:32Son Güncelleme :
IHA

Aralarında Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, Türkiye Barış Meclisi Üyesi Siirt Tabipler Odası Başkanı Ekrem Bilek, Siirt Barosu Başkanı Cemal Acar ile KESK Siirt Şubeler Platformu temsilcilerinin de bulunduğu heyet, Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Durak ve dernek yönetim kurulu üyeleriyle görüşen heyet, 4 Ağustos 2015 tarihinde Siirt’te yapılması planlanan “Çözüm Yürüyüşü”ne destek istedi. Türkiye’nin çok acil olarak bir barış sürecine ihtiyacı duyduğunu aktaran Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, “Her iki taraf için de söylüyorum, biz gençlerin cenazelerinin gelmesini istemiyoruz. Biz demokratik bir ülkede tüm halkların barış içinde kardeşçe yaşayacağı bir dünya istiyoruz. Bu amaçla ilimizde tüm sivil toplum örgütlerinin destek vereceği ‘barış yürüyüşü’ veya ‘çözüm yürüyüşü’ yapmayı planlıyoruz. Amaç, hiçbir siyasi propaganda, slogan ve pankart açılmadan barış talebinin güçlü bir mesajla verilmesidir. Bu amaçla Siirt Gazeteciler Derneği olmak üzere ilimizde bulunan tüm sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek yapılması planlanan yürüyüşe destek vermelerini istiyoruz. Çünkü barışa hepimizin ihtiyacı var” dedi.
“GÖVDELERİMİZİ BİLE TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”
Siirt Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Durak ise, çözüm sürecinin kalıcı barışa ulaşması için daha önce olduğu gibi bundan sonra da üzerlerine düşen tüm görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Durak, son 3 yıldır çözüm süreciyle başlatılan demokratikleşme ile bölgede tesis edilen huzur ortamının tüm halklar arasında kardeşlik bağlarını güçlendirdiğini, barışın tesis edilmesi için ellerini, hatta gövdelerini taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi.
Siirt’in güncel sorunlarının da konuşulduğu ziyarette, planlanan yürüyüşün güzergahı ve belirlenecek sloganların içeriği hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden STK Platformundan Siirt Gazeteciler Derneği’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK Platformundan Siirt Gazeteciler Derneği’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

  SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:06
  • Yatsı
   18:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı