MANİSA HABERLERİ

STK’lardan Teröre Ortak Tepki

IHA
18.09.2015 - 11:11Son Güncelleme :

STK’LARDAN TERÖRE ORTAK TEPKİ

IHA

Manisa’nın Kula ilçesindeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) son günlerde artan terör olayları ve halkın gösterdiği tepkiler konusunda ortak basın açıklaması yaptı.
Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarının, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odasında teröre tepki amacıyla düzenledikleri ortak basın açıklamasına Kula’daki sendikalar da katıldı. Ortak basın açıklamasını, STK başkanları adına Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan yaptı.
Şadan açıklamasında, “Son dönemde artan terör olayları, kaybettiğimiz asker ve polis şehitlerimiz ile masum vatandaşlarımız hepimizin yüreğini yakıyor. Bir taraftan terör belasını yaşarken, diğer taraftan toplumda artan bir kutuplaşma ile akıl ve vicdan tutulmasının yaşanıyor olmasından da ayrıca büyük endişe duyuyoruz. Türkiye üzerinde kirli bir oyun oynanırken, bu tuzağın hepimize kurulduğunu görmeliyiz. Ülkemiz, birliğimiz ve huzurumuz hedef alınmış durumda. Hal böyleyken, bizlere bu tuzağı kuranların oyunlarına düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Ülkemize, insanlarımıza bu tuzağı kuranları Allah, Kahhar ismiyle kahretsin. Bizi bize, komşuyu komşuya düşman etmeye çalışanlara, teröre; hep birlikte karşı durmalıyız. Çağrımız 78 milyon vatandaşımızadır.” dedi.
ŞADAN; “GÜN BİRBİRİMİZE SARILMA GÜNÜ”
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan açıklamasının devamında, “Gün bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat verme. Bir çağrımız da yazılı, görsel ve sanal ortamda yorum yapanlara, yazı yazanlara. Özellikle sosyal medya kullanıcılarına. Öfke kusan, tahrik eden, asılsız itham ve iftiralarla milleti kışkırtan yazı ve yorumlarımıza lütfen biraz dikkat edelim. Sokaktaki tansiyonu bir de bizler yükseltmeyelim, toplumun sosyal fay hatları ile oynamayalım. Bizim meselemiz Türk - Kürt , Alevi - Sünni meselesi değildir. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermek zorundayız. Tepkimiz teröre ve terör destekçilerine olmalıdır. Tepkimizi göstereceğiz, protesto edeceğiz, ama şiddete bulaşmadan, kimseye zarar vermeden, kimseyi tahrik ve tahkir etmeden. Terörü protestoya sonuna kadar evet ama şiddete hayır. Kışkırtıcı söylemler bırakılmalı, kamuoyunu germekten sakınılmalıdır. Demokrasi; hak ve özgürlük demektir, ama aynı zamanda da sorumluluk demektir. Sorumluluk almadan, hak ve özgürlük olmaz. Hak ve özgürlük için, memleketin birlikteliğinin sorumluluğu da alınmalı. Ama kimse şunu da unutmamalıdır ki bu ülkede yaşıyor isek bu ülkenin toprağına, bayrağına, vatanına herkes saygı göstermek zorundadır. Bugün aslında hepimizin sabırla imtihan günüdür. Sabırla ve metanetle birbirimize sarılmalı, vicdanlı olmalıyız." diye konuştu.
STK’ların ortak basın açıklamasına Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Kula Dokumacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Fehmi Yıldırım, Kula Dericiler Odası Başkanı Yunus Kilimci, Kula Süt Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Abdullah Ergin, Eğitim Bir-Sen Kula Temsilcisi Adem Sümen, Diyanet-Sen ve Memur-Sen Kula Temsilcisi Ali Osman Sönmez, Türk Eğitim-Sen Kula Temsilcisi Selahattin Başaran ile Genç Memur-Sen Kula Temsilcisi Güngör Zobudoğuş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden STK’lardan Teröre Ortak Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK’lardan Teröre Ortak Tepki haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı