VAN HABERLERİ

STK’lardan Otobüs Firmalarına Destek

IHA
10.09.2015 - 15:05Son Güncelleme :

VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI (VAN TSO), MAZLUM-DER VE VAN OTOMOBİLCİLER VE ŞOFÖRLER ODASI, KENTTE BULUNAN OTOBÜS FİRMALARINA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

IHA

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), MAZLUM-DER ve Van Otomobilciler ve Şoförler Odası, kentte bulunan otobüs firmalarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Türkiye’nin birçok yerinde saldırılara maruz kalan Van otobüs firmalarını yerlerinde ziyaret eden heyet, sağduyu çağrısında bulundu. Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, MAZLUM-DER Van Şube Başkanı Yakup Aslan ve Van Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Kadir Gülgeldi yapılan saldırıları kınadıklarını söylediler. Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, "Ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçmektedir. Yaklaşık bir aydır bölgede bulunan Sivil Toplum Örgütleri olarak taraflara barış çağrısı yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. Son günlerde çatışmalı sürecin artarak devam etmesi hepimizi gelecek adına kaygılandırmaktadır. Özellikle kentlerde meydana gelen provakatif eylemler kabul edilecek eylemler değildir. Vanlı otobüs firmalarının ülkemizin batısında saldırılara maruz kalması olayların suistimal boyutlarını ortaya koymaktadır. Bize düşen barış çağrılarımızı yenilemektir. Biz ülkede herkesi sağduyuya, aklı selim davranmaya, tüm koşullarda barış isteğimizi yenilemeye davet ediyoruz. Burada bulunan otobüs firmalarına da geçmiş olsun diyoruz” dedi.
MAZLUM-Der Van Şube Başkanı Yakup Aslan ise hiç kimsenin bu saldırıları tasvip etmesi beklenemez diyerek, “Başkasına zarar vermek insan hakları ihlalidir. Biz bölgeden barış çağrımızı ülkenin tüm kesimlerine yapıyoruz. Ancak ortak barış çağrımız güçlenirse bu topraklarda barış olur. Tüm firmalarımıza geçmiş olsun” dedi.
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanvekili Kadir Gülgeldi, otobüs firmalarının insan taşıdığını, yapılan tüm saldırıların insan canına kasıt amaca taşıdığını belirterek, “İnsan yaşamı her şeyden önemlidir. Ölümden, kandan, şiddetten yana tavır almayacağız. Yaşatmak zorundayız, ortak yaşamı savunmalıyız” açıklamasında bulundu.
Ziyarette Van TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Biner, Metin Abi, Diyaeddin Altındal, Van TSO Meclis Üyesi Yusuf Konak da hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden STK’lardan Otobüs Firmalarına Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK’lardan Otobüs Firmalarına Destek haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   14:41
  • Akşam
   16:59
  • Yatsı
   18:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı