ŞANLIURFA HABERLERİ

STK’lar Siverekte Nihat Çiftçi’ye Yapılan Saldırıyı Kınadı

IHA
01.10.2015 - 13:06Son Güncelleme :

stk basın açıklaması

IHA

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı kınandı.
Siverek’te faaliyette bulunan 29 Sivil toplum kuruluşu yaptıkları ortak basın açıklamasıyla yaşanan saldırıyı kınadı.
Siverek Sivil İnisiyatifi adına açıklama yapan Fikret Aslanparçası, "28 Eylül 2015 Pazartesi günü ilçemizi ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Nihat Çiftçi’nin konvoyuna yönelik Siverek çıkışında silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Herşeyden önce kim tarafından ve ne adına yapılmış olursa olsun bu menfur saldırıyı kınıyor, lanetliyoruz.
Olayın tek teselli edici yönü ölen ve yaralananın olmamasıdır. İlçemize misafir olarak gelen Sayın Çiftçi ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bizler Siverekli STK’lar olarak ilçemizde böyle bir olayın gerçekleşmesinden hem kendi adımıza hem Siverek halkı adına üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.
Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşümünün sancılarının yaşandığı bu süreçte sayın Nihat Çiftçi’ye ilçemize yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler, bu saldırının ilçemiz üzerinde bir leke olarak kalmasını istemiyoruz. Siverek halkı misafirperver bir halktır ve Siverekliler misafirlerine her şartta sahip çıkarlar.Bizler de Siverek’te faaliyet gösteren STK’lar olarak misafirimize sahip çıkma adına bu basın açıklamasını yapmayı uygun bulduk.
Bu meselede önemli olan parti veya siyasi düşünce değildir. Önemli olan “insan”dır. Bir ilçeyi ziyarete gelen belediye başkanının konvoyuna yönelik saldırının hiçbir izahı olamaz. Saldırının faillerinin bir an önce yakalanarak haklarında gerekli işlemin yapılmasını talep ediyoruz.
Bu vesileyle ilçemizde gelişmeye başlayan, “Siverek artık büyükşehirden hizmet alamaz”şeklindeki kanaatin boşa çıkması adına bizler, Siverek’te faaliyet yürüten STK’lar olarak Sayın Çiftçi en kısa zamanda ilçemize tekrar davet ediyor Saldırının ilçemiz aleyhinde bir önyargının oluşmasına sebep olmamasını diliyoruz" dedi.
Açıklamanın ardından grup sonra sessizce dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden STK’lar Siverekte Nihat Çiftçi’ye Yapılan Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 13 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STK’lar Siverekte Nihat Çiftçi’ye Yapılan Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı