« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stihl şampiyonluğu garantiledi

2011 Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nda sezon Mersin’de koşulacak yarışlar ile tamamlanacak.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Sezon boyunca kıyasıya rekabetin yaşandığı şampiyonanın en güçlü ismi olan Stihl takımı alışkanlığını bozmadı ve henüz bitmeden toplam puan farkı ile şampiyonluğunu garantiledi. Son yarış öncesi puan durumu 2797 ile Stihl birinci, 2085 ile Beşiktaş-Miele ikinci ve 1679 ile GSYİAD-Galatasaray üçüncü ve 1 YKM Sport 1601 puan ile dördüncü olarak sıralamadaki yerlerini aldılar.

29-30 Ekim 2011 tarihlerinde Mersin’de koşulacak yarış öncesi sezon değerlendirmesi yapan deneyimli pilotlar Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer şunları söyledi:

"Bu sezon diğer sezonlardan farklı olarak tüm takımlar aynı şartlarda yarıştı. Hepimizde aynı motorlar ve aynı tekneler vardı. Böylece motor ya da tekne farklılıkları önceki sezonlarda olduğu gibi ortaya sürülemedi. Takımların, pilotların yeteneklerini, uyumlarını sergileyen bir sezon oldu. Sonuç da kimseyi şaşırtmadı. Sezon başında efsane geri döndü demiştik, şimdi bakıyoruz ki efsane gerçekten geri dönmüş. Kendi rekorumuzu kırmak için mücadele ettik lakin bu sezon olmadı yine de üst üste aldığımız birinciliklerde bizi destekleyen tüm sevenlerimize, ekip arkadaşlarımıza ve tabi ki bize bu platformu sağlayan İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık’a çok teşekkür ediyoruz. Puan duruma baktığımızda biz ve Beşiktaş – Miele takımı yerlerimizi garantilemiş olsak da Gsyiad – Galatasaray ve 1 YKM Sport dünya üçüncülüğü için kıyasıya yarışacak. Her iki takıma da başarılar diliyoruz. "

Efsane takım sözlerini “birinci ve ikinci belli, üçüncü kim olacak “ diyerek bitirdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler