Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Steve Jobs onun hayatını da değiştiriyor

  hurriyet.com.tr
  11.10.2011 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Steve Jobs'ın ölümünün ardından Jobs silüetine sahip Apple logosu internette fenomen oldu; birçok web sayfası bu özel logoyu web sayfalarında kullandı. Peki bu özel logoyu hazırlayan kimdi?

  Henüz 19 yaşında olan bir Güney Koreli öğrenci tarafından tasarlanan logo, aslında Jobs'ın ölümünden çok önce, Jobs'ın Apple CEO'luğunu bıraktığı dönemde ortaya çıktı. Ağustos ayında ilgi görmeyen logo, Jobs'ın ölümüyle birlikte yoğun ilgi görüyor.
  /images/100/0x0/55eadf64f018fbb8f89c1bc4
  Fotoğrafın ilgi çekmesi üzerine ABD ve Almanya'da faaliyet gösteren bazı gazetelerden fotoğrafın kullanımı için telif ödeme teklifi yapılırken, tasarımı ilgi gören Jonathan Mak'a iş teklifleri de gelmeye başladı.

  İnsanların ilgisinden bir hayli memnun olduğunu dile getiren Mak, öğrenim hayatının devam ettiğini ve şu an için herhangi bir iş teklifini değerlendirmeyi düşünmediğini kaydetti.

  Hong Kong Polytechnic Üniversitesi'nde öğrenim gören ve hazırladığı logonun ticari bir değere sahip olmasını isteyen Mark, Apple'ın bu logoyu kullanması için Apple ile temasa geçmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı