Teknoloji Haberleri

  Stephen Hawking'in uzaylı korkusu

  Hürriyet Haber
  02.10.2015 - 10:06 | Son Güncelleme:

  Ünlü bilim adamı, uzaylıların bir gün bizi bulup Dünya'yı işgal etmelerinden korkuyor.

  Son zamanlarda hepimizin gözü kulağı adeta uzayda. Bunun sebebi elbette son dönemde uzay boşluğunda insanlığın ulaşabildiği en uzak noktalara erişmemiz ve bunun sonucunda ortaya çıkan bulgular. Özellikle geçtiğimiz günlerde Mars'ta su bulunmasının heyecanımızı bir kat daha arttırdığı açık. Elbette yalnızca bizler değil, bilim adamları da bir o kadar heyecanlı; uzay ve çevresindeki konularla ilgili hararetli tartışmalar yaşanıyor. Konuya ilişkin son açıklama ise tanınan bir isimden, Stephen Hawking'den geldi...

  Stephen Hawking, yaptığı son açıklamayla birlikte uzaya ilişkin atılan son adımlara büyük bir karamsarlıkla bakıyor. Daha önce Yapay Zeka konusunda da endişelerini birçok kez ileten ünlü bilim adamı, uzayda "muhtemel" bir yaşam bulmamızın sonuçlarının ağır olabileceğini düşünüyor. Dünyaca ünlü fizikçi, uzaylıların bizim farkımıza varmasının veya bizi bulmalarının sonucunun, Colombus'un Amerika'nın keşfinden çok daha kötü olabileceğini söyleyerek, içindeki korkuyu açık bir şekilde ifade etti. Uzayda, kendi gezegenlerinin kaynaklarını tüketen "göçebeler" olabileceğini söyleyen Hawking, bu göçebelerin dünyamızı işgal edebileceklerini aktardı.

  Öte yandan dünyamıza ilişkin en büyük zararı kendimizin verdiğine de değinen Stephen Hawking, insanlığın yaşamını sürdürebilmesinin, evrende yeni evler bulmaya bağlı olacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi. Bir Tanrı inancı olmadığını da sözlerine ilave eden Hawking, bilimin ve matematiğin evrenin kökeni açıklamaya yeteceğini ve bu konuda Einstein ile aynı fikirde olduğunu da söyledi.

  Etiketler: uzaylı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı