SİVAS HABERLERİ

STB Başkanı Hastaoğlu’ndan Basın Bayramı Mesajı

IHA
24.07.2015 - 16:48Son Güncelleme : 24.07.2015 - 16:49

SİVAS TİCARET BORSASI (STB) BAŞKANI ABDULKADİR HASTAOĞLU, 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Sivas Ticaret Borsası (STB) ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Hastaoğlu mesajında, “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biride özgür basındır. Sansürün kaldırılması ile basın bayramının bugün 107. yıldönümünü kutlamaktayız. Basınımız her zaman olduğu gibi bugün de demokrasimizin güvencesi olmaya devam etmektedir. Her gün yerel ve ulusal gündemi takip etmemize olanak sağlayan, kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın çalışanlarının yaşadıkları zorlukları görmemek ve bu zorluklara rağmen göstermiş oldukları başarıyı takdir etmemek mümkün değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırma yolunda, ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür’ sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.”dedi.
Hastaoğlu, mesajının devamında şunları kaydetti:
“Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve bu görevin ifası uğruna yaşadığı tüm zorluklara rağmen fedakarca meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini en başarılı şekilde yerine getiren Sivas medyasının Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Şehrimizde faaliyette bulunan yaygın ve yerel medya mensuplarının, yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajanslarımızın temsilcilerine çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden STB Başkanı Hastaoğlu’ndan Basın Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STB Başkanı Hastaoğlu’ndan Basın Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı