Ege Haberleri

EGE

  Stat için Ankara çıkarması

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2014 - 01:15Son Güncelleme : 19 Aralık 2014 - 17:56

  KARŞIYAKA Stadının, mevcut yerine yapılması konusunda yetkililerle buluşmak üzere Ankara’ya ziyaret düzenleyen "Karşıyaka Heyeti", AK Parti İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ ile birlikte önce Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz’ı daha sonrasında ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.

  Eski Kulüp Başkanlarından Cenk Karace, Kulüp denetçisi Halil Zeki Osma, eski asbaşkanlardan Ali Erten, Eski yöneticilerden Hakan Düzdemir, Cengiz Bakır, Cüneyt Başak, Eski tribün liderlerinden Hakan Ortabaş, KSK kongre üyelerinden Dilek Löker, Dinçer Kale ve Mithat Kanarya ve Karşıyaka Birliği başkanı Mehmet Yıldırım’dan oluşan heyet Karşıyakalıların stadın mevcut yerine yapılmasını istediklerini ve bu projenin Karşıyaka kulübünün geleceği için çok önemli olduğunu ifade etti. Karşıyaka heyeti görüşme sonunda, stadın mevcut yerine yapılması için toplanan 15 Bin imzayı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz’a sundu.

  Karşıyaka Heyetinin Ankara ziyaretine eşlik eden İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, "İzmirli yerel yöneticilerin sorumsuzca ve bencilce tutumu İzmir’e zaman kaybettiriyor. Yapılacak olan stadın yeri noktasında Karşıyakalılar ve bakanlık hem fikir. Yapılacak olan bu stat Butik Stat olma özelliği ile de ayrı bir öneme sahip. Bu stat, Karşıyaka spor kulübünün sadece stat sorununu çözmekle kalmayacak, aynı zamanda kulübe önemli bir ekonomik gelir de sağlayacak. Yerel yöneticilerin ortaya koydukları yeni öneriler tamamıyla siyasi hesaplar ile ortaya atılmaktadır. Yerel yöneticilerin stat yeri ile ilgili bulundukları yeni öneriler sorunun çözümünden ziyade yeni sorunlar oluşturmakta ve işin içinden çıkılamaz hale getirmektedir. İzmir’imizin ve Karşıyaka’mızın daha fazla zaman kaybına tahammülü yok, yerel yöneticiler bir an önce siyasi hesapları bir kenara bırakarak, kulüplerine sahip çıkmalıdır. Biz bu minvalde Karşıyakalı hemşerilerimizle birlikte sonuna kadar gideceğiz, Karşıyaka’mızı hak ettiği bu güzel stada kavuşturacağız" dedi.

  Stat için Ankara çıkarması

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Karşıyaka stadı için yer tesliminin yapıldığını, ihaleye çıkıldığını, zemin etüdü çalışmalarına başlandığını belirtti. Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, "Karşıyaka stadı için yapılan ihalede Butik Stat yapılmasının planlandığını, bu sayede kulübün hem maddi kazanç sağlayarak ekonomik özgürlüğüne kavuşabileceğini hem de Karşıyaka tarihinin devamının sağlanabileceğini ancak yerel yönetimlerin dava açması sonucu işlerin yavaşladığını bu nedenle bir gecikmenin yaşandığını ifade etti.

  Heyet daha sonrasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Stat ile ilgili Karşıyakalılardan 15 bin imza topladıklarını ifade eden heyet, Cumhurbaşkanı Siyasi Danışmanı Binali Yıldırım’a bilgi verdi. Binali Yıldırım "2011 yılında İzmir’den aday gösterildiğimizde 35 proje içerisinde İzmir’e 2 stat sözü verdik, bu noktada çalışmalara başlandı ve ihale aşaması tamamlandı. Ancak bir takım yerel engellerden dolayı süreç uzadı. İzmirlilerin ve Karşıyakalıların iradesi bu stadın mevcut yerine yapılması noktasında, bizde bu noktada üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı