Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stat 14 bin kişilik olacak

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Kardemir Karabükspor'un maçlarını oynadığı Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nın kapasitesini artırma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nın maraton tribününün yenilendiğini, önümüzdeki hafta da kale arkası tribününün genişletilmesine başlanacağını söyledi.
Bir tesis üzerinde işlem yapılırken yenilemenin zor olduğunu anlatan Ünal, şöyle konuştu: “Bu statta maçlar oynanırken çalışma başlatmak için birçok fedakarlıkta bulunmak zorunda kalıyoruz. Stadımızın yenilenmesi takımımızı da etkilemeyecek şekilde sürdürülüyor, 2013'de bitecek. Kale arkasından sonra şeref tribünü de yıkılarak yapılacak. Stadımızın ışıklandırmaları da yapılıyor, yaklaşık 25 milyon lira para harcanacak. Çalışmalarda gecikme yok, tamamlandığında ilimize ve takımımıza yakışır stat sahibi olacağız. Stadımız 14 bin kişilik olacak.”

Ünal, ayrıca Beşbinevler Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesine bütün okullara hizmet verecek 125 kişilik spor salonu yapımına başlandığını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz