« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Starımiz yok yüreğimiz var

Beşiktaş’ın yenilerinden Tello, "Savaşçı oyunculardan kurulu bir takımız. Bütün hedeflerimize ulaşacağız" derken, Delgado, "Her şey sahada belli olur. Şampiyonlukları isimler değil, futbolcular kazanır" diye konuştu.

Röportaj: İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın iki önemli silahı Rodrigo Tello ve Mattias Delgado, yeni sezon öncesi siyah beyazlı camiaya umut dolu mesajlar verdiler. Her iki futbolcu, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın yaptığı Roberto Carlos ve Lincoln transferlerine gönderme yaparak, "Bizde dünya starı yok ama yürek var. Biz o yürekle Türkiye’deki bütün kupaları alacağız" dediler.

Antrenmanlar dışındaki özel yaşamlarında sürekli beraber olan ve kamplarda aynı odayı paylaşan Tello ve Delgado, dün sabahki idmanın ardından sorularımızı yanıtladı. Takımın en yeni isimlerinden biri olan Tello, daha önceden tanıdığı Delgado’nun yardımları sayesinde Beşiktaş’a çabucak uyum sağladığını söyledi. İlk öğrendiği Türkçe cümlenin "En büyük Beşiktaş" olduğunu belirten Şilili futbolcu, siyah beyazlı kulüpte umduğundan çok daha sıcak bir ortamla karşılaştığını söyledi.

Beşiktaş başarılı olmaya mahkum

Tello, Beşiktaş’ın büyük hedefler peşinde koşacak olmasının kendisini heyecanlandırdığını belirterek, "Taraftarlarımız yeni sezon için en ufak bir endişe duymasın; bütün hedeflerimize ulaşacağız. Beşiktaş takımında dünya starı yok ama şampiyonluklar kazandırmaya yetecek yürekler var. Kadromuzdaki bütün futbolcular çalışkan ve savaşçı. Hiçbiri mücadeleden kaçmıyor. Böyle bir takım başarılı olmaya mahkumdur. Ben şu anki görüntüsüyle Beşiktaş’ı Chelsea’ye benzetiyorum. Tıpkı onlar gibi savaşıyoruz" dedi.

Tello, işini çok ciddiye aldığını vurgulayarak, "Maç kaybettiğimizde iki gün sokağa çıkamam. Çünkü taraftarlarımız ne der, onların yüzüne nasıl bakarım veya yöneticilere nasıl hesap veririm diye düşünürüm" ifadesini kullandı.

Sağlam, Wenger gibi sakin ve bilgili

Beşiktaş’a gelmeden önce Galatasaray’ın eski futbolcusu Mario Jardel’den Türkiye ile ilgili bilgi aldığını belirten Tello, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın çalışma stilini çok beğendiğini de vurgulayarak, "Bizimle iletişimi mükemmel. Nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Hiçbir kompleksi yok. En önemlisi de bu. Kendisini yeni tanımama rağmen hemen ısındım. Ertuğrul Sağlam’ı Arsenal Menajeri Arsene Wenger’e benzetiyorum. Onun gibi bilgili ve sakin" dedi.

Delgado: Borcumu ödeyeceğim

Rodrigo Tello’dan sonra söze giren Mattias Delgado sezonun başlamasını sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Geçen yıl yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takıma yeterince faydalı olamadığını vurgulayan Arjantinli futbolcu, kendisinden beklenenlere yeni sezonda cevap vereceğini iddia etti. Delgado, "Geçen sezon istikrarlı bir oyun çıkaramadım. Sakatlığım nedeniyle birçok maçta oynayamadım. Bu yönden kendimi başkanımız Yıldırım Demirören ve yönetime borçlu hissediyorum. Yeni sezon hem kendi adıma hem Beşiktaş adına daha güzel geçecek. Buna eminim" dedi. Delgado, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcular transfer etmesi ile ilgili olarak, "Bu konuda Tello ile aynı düşüncedeyim. Önemli olan transferler değil futbolcuların uyumudur. Beşiktaş bu uyumu bizlerle neredeyse yaşıt olan Ertuğrul Sağlam hoca ile perçinleştirdi. Futbolda her şey sahada belli olur. Şampiyonlukları isimler değil futbolcular kazanır" yorumunu yaptı.

Delgado, Tello’nun çok iyi bir sol kanat oyuncusu olduğunu da vurgulayarak, "Portekiz, Arjantin ve Brezilya liglerini sürekli takip ederim. Tello sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en iyi sol ayaklı oyuncusu. Onun gibisi yok" diye konuştu.

Bobo yedek oturunca şampiyonluk kaçtı

MATTİAS
Delgado, röportajımız sırasında önemli bir iddiada bulunarak, geçen sezon şampiyonluğu teknik direktör Jean Tigana’nın hataları yüzünden kaybettiklerini ifade etti. Arjantinli futbolcu, "Geçen sezon Fenerbahçe ile İnönü Stadı’nda oynadığımız maçın ilk yarısında Bobo yedek oturunca şampiyonluğu kaybettik. Eğer Bobo ilk 11’de çıkıp 90 dakika oynasaydı, Fenerbahçe’yi kesin yener ve şampiyon olurduk" dedi. Beşiktaş’ın geçen sezon en büyük sorununun gol atamamak olduğunu savunan Delgado, "Tigana bizi frenlemişti. Onun sistemiyle gol atmamız çok zordu. Ama Ertuğrul Sağlam’ın sistemiyle böyle bir sorun yaşamayacağız" yorumunu yaptı.

Delgado: Eksiksiz bir takım olduk

MATTİAS
Delgado, Beşiktaş’ın yabancı futbolcu aradığının hatırlatılması üzerine, "Bana göre takımın eksiği yok. Nobre ve Burak iyileştiklerinde gol yollarında sorun yaşamayız. Ayrıca, yeni sezonda Gökhan Güleç’ten patlama bekliyorum. Defans ve orta sahamızda da sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz