Standart Çimento yarın satışa çıkıyor

İstanbul/AA
10.10.2005 - 15:59 | Son Güncelleme:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, (TMSF) Uzan Grubu varlıkları arasında yer alan 62 milyon dolar muhammen bedele sahip Standart Çimento Fabrikası'nı yarın satışa çıkaracak.22 katılımcının idari belge teslim ettiği Standart Çimento, TMSF'nin satışa sunduğu çimento fabrikaları arasında en çok talep gören fabrika oldu.

Yarınki ihale için başvuran 22 şirket şöyle:
“Özkar İnş. San ve Tic. A.Ş., Çimentaş İzmir Çim. Fab. T.A.Ş., Çimka Çim. San Tic A.Ş., Sanko Paz. İth. İhr. A.Ş., Çimko Çim. ve Beton San Tic. A.Ş., Bursa Çim. San ve Tic. A.Ş., K-L Çimento Yat. Mad. San ve Tic. A.Ş., Limak Mad. Yapı Çim. San ve Tic. A.Ş., Nuh Çim. San. A.Ş., Batıçim Batı Anadolu Çim. San. A.Ş., Birçim Çim. ve Mad. San ve Tic A.Ş., Uni Çim. Mad. San. Tic. Ltd. Şti., Isısan Isı San ve Tic A.Ş., Tümad Mad. San ve Tic A.Ş., Çimsa Çim. San ve Tic A.Ş., Akçansa Çim. San ve Tic A.Ş., Modern Çimento San ve Tic. A.Ş., Agretaş Agrega İnş. San ve Tic. A.Ş., Konya Çimento San ve Tic. A.Ş., Met Teknik Ser. ve Mad. San. ve Tic. A.Ş., Erko Mühendislik İnş. Tur. ve Tic. A.Ş., Türkerler İnş. Tur. Mad. A.Ş.”

Lalapaşa Çimento Fabrikası ile bugün başlayan ve yarın Standart Çimento ile devam edecek 9 çimento fabrikasının satış sürecinde, Bartın Çimento Fabrikası 12 Ekim'de, Ladik Çimento Fabrikası 13 Ekim'de, Gaziantep Çimento
Fabrikası 14 Ekim'de, Şanlıurfa Çimento Fabrikası 17 Ekim'de, Ergani Çimento Fabrikası 18 Ekim'de, Van Çimento Fabrikası 19 Ekim'de, Trabzon Çimento Fabrikası 20 Ekim'de ihaleye çıkarılacak.

Bartın Çimento 22 milyon dolar, Ladik Çimento 60 milyon dolar, Gaziantep Çimento 47 milyon dolar, Şanlıurfa Çimento 56 milyon dolar, Ergani Çimento 53 milyon dolar, Van Çimento 22 milyon dolar, Trabzon Çimento da 50 milyon dolar muhammen bedelle satışa sunulacak.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı