Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Stajyerlere zehir odası

  Fatih KARAÇALI / DHA
  06 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 23:58

  Adana’dan otelcilik stajı için gittiği Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde zehirlenerek ölen Ceyhan Turizm Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Muhammet İsa Soysal Buruk Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

  İsa ile birlikte zehirlenen 12 gencin tedavisi sürerken öğrecilerin kimyasallarla temizlenen ve otelin temizlik maddelerinin depolandığı odada yatırıldığı iddia edildi. Oğlunun cenaze töreni sırasında baygınlık geçiren anne Sevgi Soysal  “Allah alsın hakkımızı” diye feryat etti. Ölen gencin akrabası Ahmet Kayıran, “Muhammet İsa, hiç yüzünden öldü” dedi. Öğrencilerin ilgisizlik kurbanı olduğunu öne süren Ahmet Kayıran, şunları söyledi:

  ‘Öğretmenler ortada yok’

  Stajyerlere zehir odası

  “O çocuklar otelin ilaçlı temizlik malzemelerinin tutulduğu odaya yerleştirilmişler. Oda kalınamayacak kadar pis olduğu için temizliğini de çocuklar yapmış. İçeri girilmeyecek kadar kötü koktuğunu söyleyen öğrenciler, akşam 08.30’da odalarına çekildiklerini, uyuyana kadar da havalandırdıklarını bizzat bana söyledi. Ama, cüzdan ve diğer eşyalarının çalınacağı korkusuyla, gece kapı ve pencereleri kilitleyip yatmışlar. Sabah otel görevlileri bulmuş. Bunlar Bodrum Emniyet Müdürlüğü’nün tutanaklarında ve ifadelerde var. Öğrencilerin başında bulunması gereken öğretmen ve veliler ise hiç ortada yoklar.”

  12 öğrenci yeniden hastaneye götürüldü

  Stajyerlere zehir odası

  ZEHİRLENDİKTEN sonra Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi gören öğrencilerden 12’si önceki akşam Turgutreis Turizm Meslek Lisesi lojmanlarından alınarak tekrar hastaneye getirildi. Muğla Sağlık Grup İl Başkanı Dr. İskender Sencer, “Sağlık durumları iyi. Öğrencilerde görülen kusma, mide bulantısı ve benzeri hastalıkların nedenini tespit edemedik” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı