Dünya Haberleri

DÜNYA

  Stajyer kız hamileymiş

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON
  14.07.2001 - 01:14 | Son Güncelleme:

  Geçen 30 Nisan'da ortadan kaybolan 24 yaşındaki stajyer Chandra Levy'yle ilgili soruşturmaya kilitlenen Washington, genç kızın yasak aşk yaşadığı Gary Condit'ten hamile kaldığı haberiyle çalkalanıyor.

  FBI'ya göre Chandra Levy aşk cinayetine kurban gitti
  Chandra Levy, bir arkadaşına Condit'ten hamile olduğunu söylemiş
  Kaybolduktan bir gün sonra cep telefonu ve bilgisayarı kullanılmış
  FBI, Condit'in evinde bulduğu saç telinde Levy'nin kan izini arıyor
  Condit, bir papazın kızıyla yatmış ve ‘kimseye söyleme’ diye uyarmış

  National Enquirer'in Adalet Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre genç kız yakın bir arkadaşına, Gary Condit'ten hamile kaldığını itiraf etmişti. Bu durumu kanıtlayan tıbbi raporların da bulunduğu ileri sürülüyor.

  Aynı kaynaklara göre FBI olayın bir aşk cinayeti olduğuna inanıyor ve genç kızın 54 yaşındaki Temsilciler Meclisi üyesi Condit'in evinde öldürüldüğünü kanıtlamaya çalışıyor. Condit'in evinde bir saç deli bulan FBI, bu kanıt üzerinde Levy'nin kan izini arıyor.

  Bu arada genç kızın kaybolmasından bir gün sonra, yani 1 Mayıs günü cep telefonuyla özel şifreli bilgisayarının kullanıldığı tespit edildi.

  SERİ ZİNACI

  Genç kadınlarla evlilik dışı ilişkileri nedeniyle önceleri çapkın diye tanımlanan Gary Condit artık ‘‘seri zinacı’’ unvanına kavuştu. Gary Condit'in, yıllar önce ve California'da bir rahibin 18 yaşındaki kızıyla cinsel ilişkilerde bulunduğu ortaya çıktı. Polis, şimdiye dek, Gary Condit ile ilişkisi olan en az on ayrı kadını sorguladı.

  Pentecost Kilisesi rahibi Otis Thomas, kızıyla Condit arasında sekiz yıl önce yaşanan ilişkiyi FBI'ye anlattı. Thomas, Condit'in, ‘‘Bu ilişkiden asla kimselere söz etmeyeceksin’’ diyerek kızını uyardığını da FBI ajanlarına bildirdi. Gary Condit, Federal Cezaevleri Dairesi'nde stajyer olan Chandra Levy'den de aynı talepte bulunmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı