« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stadyumda güreş antrenmanı

Dünya ikincisi milli güreşçi Sümeyye Sezer'in de aralarında bulunduğu 19 güreşçi, salon eksikliğinden dolayı antrenmanlarını stadyumda yapıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antrenör İsmail Erdoğan yönetiminde güreş liglerine ve Türkiye şampiyonalarına hazırlanan Yalovalı 19 güreşçi, antrenman yapacak salon bulunmamasından dolayı çalışmalarını Atatürk Stadyumu ve 2 No'lu amatör çim sahada gerçekleştiriyor. Sporcularının zaman zaman salonda çalışabildiğini ancak salondaki koşulların uygun olmaması nedeniyle sık sık futbol sahasında antrenman yaptıklarını belirten antrenör İsmail Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Kasım ayında Yalova'da yapılması planlanan Türkiye Şampiyonası ve ardından 2012 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek Büyükler Avrupa Şampiyonası'na zor şartlar altında hazırlanıyoruz” dedi.

Bayanlarda 7, erkeklerde de 12 sporcularının bulunduğunu ifade eden İsmail Erdoğan şöyle konuştu:
“Kulüp olarak bünyemizdeki sporcularımızla çalışacak salonumuz yok. Yalova Spor İl Müdürlüğü sayesinde bazı günler, antrenmanlarımızı Atatürk Spor Salonu'nda yapıyoruz. Ancak bu bizim için yeterli olmuyor. Bazı zamanlarda da mecburen futbol sahalarında antrenman yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda yetkililerin bize yardım etmelerini istiyoruz. Milli sporcumuz Sümeyye Sezer'in dışında diğer sporcularımız da en kısa zamanda milli takımda mücadele edecek seviyeye gelecek. Ancak yaşanan olumsuzluklar, bizim elimizi kolumuzu bağlar hale geldi. Günde çift antrenman yapıyoruz ve maalesef çalışacak salonumuz yok”

Bunları da Beğenebilirsiniz