« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stadın G.Saray'a verilmemesi kabustur

Radyo Klas’ta ünlü radyocu Hopdedik Ayhan’ın programına katılan Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç,tansiyonu düşüren özel açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yaşanan Aslentepe krizi ile ilgili olarak Başbakanın en yakınındaki isimlerden biri olan Suat Kılıç “Ak Parti ile Galatasaray’ın arasını kimse açamaz dedi”.

İşte Hopdedik Ayhan’ın soruları ve Suat Kılıç’ın cevaplarından oluşan röportajdan önemli başlıklar:

GALATASARAY İLE AK PARTİ’NİN ARASINI KİMSE AÇAMAZ!

Muhalif medyanın tek bir derdi var.Seçime giden Türkiye’de, bu olaydan dolayı acaba Galatasaray’a gönül verenlerle Türkiye’nin en büyük partisi Ak Parti arasında bir çatlak yaratabilir miyiz?Bunlara bir çift sözüm var.Bizimde vekillerimizin üçte biri Galatasaraylı.Galatasaray ve Ak Parti arasında bir mesafe yaratmak istiyorlarsa ne Ak Parti buna fırsat verir,nede Galatasaray taraftarı böyle ucuzcu bir politikaya teslim olur.

GALATASARAY'IN TÜRKİYE TANITIMI İÇİN KESİLMEMİŞ FATURASI VAR!

Biz Galatasaray’ı Türk futboluna olan katkılarından dolayı seviyoruz.Ay yıldızlı bayrağımızı yukarılara taşımıştır.Üstelik Galatasaray’ın ülkemiz tanıtımı için yaptığı faturası kesilmemiş milyarlarca dolarlık hizmeti vardır.

GALATASARAYLILARA SORUYORUM!

Buradan açık açık soruyorum tüm Galatasaraylılara…Bu ülkenin Başbakanı bu büyük şaheseri Galatasaray Kulübüne layık görmeseydi,bu eser Galatasaray ve İstanbul’a kazandırılabilirimiydi?Demek ki Sayın Erdoğan bu eseri Galatasaray camiasına yakıştırıyor,demek ki bir sempatisi bir sevgisi hatta gönül yakınlığı var.Neden ? Çok basit Başbakana göre Galatasaray Türk futbolunda özgüvenin en önemli kriteridir.Dolayısı ile bu kulübü bu olay nedeniyle asla yıpratmamak lazım bu doğru,ama yaşanan bu protestoyu da elbette ki Galatasaray’a yakıştırmamak lazım.

BU İŞİN ARKASINDA BİR ORGANİZASYON VAR!

Bu işin sorumluların kimler olduğunu bilmek çok önemli.Çünkü biz yaşanan bu olayda arka planda bir organizasyon olduğunu ve iyi niyetli  bazı taraftar gruplarının da farkında olmadan bu protestoya katıldıklarını düşünüyoruz.Düşünsenize düğününüz var ve bu düğüne hediyesi ile gelen misafirinizi orda oturmaktan men ediyorsunuz,ona bunu çok görüyorsunuz.Galatasaray taraftarı böyle bir ruh içinde olamaz.

STADIN VERİLMEMESİ BİR ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL KÂBUSTUR!

Başbakan kızdı, artık Galatasaray Aslantepe’ye girmeyecek.İşte bu yayınlar organizasyon var dememizi doğruluyor. Bunlar ne kadar ucuz polemikler,ne kadar kötü yaklaşımlar.Başbakan Galatasaray’ın şanına şerefine,onurlu mazisine böyle bir eser kazandırdığı için çok mutluyken,oradaki birkaç ıslıkçı azınlığa bakarak Başbakanın Galatasaray’a küsmesi, Galatasaray’ı yok sayması, stadı vermemesi bunlar işte şehir efsanesi değil kabusudur…Başbakan elbette ki kırıldı,üzüldü,incindi.Bu stat bitsin diye herkesten daha fazla çabalayan ve açılış gününde bu üzüntüyü yaşayan Başbakan’dan daha fazla; bizler üzülmeliyiz.

BAŞBAKANIMIZ GALATASARAYLILARLA BÜTÜNLEŞMEK İSTEDİ!

Bu kadar yatırım elbette ki Galatasaray’a feda olsun.Zira Galatasaray Türk futbolunda bir lokomotiftir.Avrupa da en büyük başarıyı getiren önemli bir markadır.Galatasaray için yapılan yatırımı biz çok görmüyoruz.Ama bu yatırımda en büyük emeği olan Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’ tribünlerin bir bölümünden gelen protestoları çok görüyoruz.Başbakan tüm programını bu açılış için,bu sevinci yaşamak için ayarlamışsa Galatasaray taraftarı ile bütünleşmek istemiştir.Bu sevinç bu bütünleşme isteği bu emeğin en büyük ismi Sayın Başbakan’a çok görülmemeliydi.

Başbakanımız asla kızgın değil. Kendisi de söyledi bu yaşananlar Galatasaray tüzel kişiliğine ve camiasına mal edilmemeli.

GALATASARAY’IN İÇ İŞİNE KARIŞMAYIZ…

Bu yaşananlarla ilgili olarak Galatasaray içinde muhalif hareketler ve tepkiler olabilir. Bu bizim dışımızda. Buna karışamayız.Ama bu olaydan yola çıkarak yönetimle ilgili “gelecek ilişkilendirmesi” yapılmasını da arzu etmeyiz.

MUHALİF SİTELER VE MEDYA BİZİ SUÇLUYOR!

Bizim sadece ıslıkçılara yönelik sözlerimizi bile alıp tüm Galatasaray camiasına mal etmeye çalışan bazı internet siteleri ve gazeteler var. Islık çalan protestoculara benimde protesto hakkım var.Bende Sayın Başbakanın emeğini görmezlikten gelenleri protesto ediyorum.Kusura bakmasınlar orda birkaç bin kişi ıslık çaldı diye bütün Galatasaray camiasını  zan altında bırakamayız,karalayamayız,küçük düşüremeyiz.

GALATASARAY KULÜBÜNE VE TARAFTARLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ!

Ben bu süreçte Galatasaray yönetiminden gelen sağduyulu seslere ve taraftarla içinden gelen Başbakanımıza yapılanın yanlış olduğu konusundaki açıklamaları da memnuniyetle karşılıyorum.Bura da aslolan Galatasaray taraftarlarının o ıslıkları onaylamamasıdır.

ASLANTEPE’DE OYNANACAK İLK MAÇTA TELAFİ BEKLİYORUZ!

Galatasaray taraftarı içinde sağduyulu sesler dalga dalga yayılıyor.Bu açıdan beklentimiz, Aslantepe’ de ilk oynanacak Sivasspor maçında bu yaşananlarla ilgili olarak olumsuzlukların ve negatif enerjinin  telafi edileceğini yürekten düşünüyorum.

GALATASARAY TARAFTAR GRUBU LİDERLERİNE

Bir çağrım var Galatasaraylılara. Şunu unutmasınlar.Başbakan takım gözetmeksizin herkesin Başbakanı.Galatasaray’ı seviyor.İnanıyorum ki oynanacak maçlarda Galatasaraylı gerçek taraftarlarda bu sıkıntıyı giderip sayın Başbakanı alkışlayacaklardır.Onlar bu olay üzerinden  hem Galatasaray’ın yıpranmasına izin vermeyecekler,hem de Sayın Başbakan’ı incitme çabalarına fırsat vermeyeceklerdir.

TARAFTARLAR BAŞBAKANI BİR MAÇA DAVET EDERLERSE ÇOK ŞIK BİR DAVRANIŞ OLUR

Başbakan’ın programı elverir yada vermez bilemem ama,Galatasaraylılar,taraftar grubu liderleri samimi bir davette bulunurlarsa ,böyle bir davette çok şık bir davranış olur.


Bunları da Beğenebilirsiniz