« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Stadı Mısır maçında dolduracağız"

Irak Milli Takımı Taraftar Grubu Başkanı Mehdi El-Kabi, “Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'na taraftarlarımız sığmayacak. Stadı Mısır maçında dolduracağımıza inanıyorum” dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası E Grubu'ndaki ilk maçında İngiltere ile karşılaşan Irak'ı, yaklaşık 3 bin 500 Iraklı taraftar destekledi. Maçın başlama vuruşundan itibaren son dakikaya kadar takımlarını destekleyen Iraklı taraftarlar, Irak Milli Takımı Teknik Direktörü Hakim Şakir ve futbolcuları memnun etti.

Yarın yapılacak Mısır maçına daha fazla taraftar getirmek için sosyal medya üzerinden örgütlenen Iraklı taraftarlar, 7 bin seyirci kapasiteli Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nu doldurmayı hedefliyor. El-Kabi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın en iyi takımı olarak nitelendirilen İngiltere ile berabere kaldıklarını belirterek, İngiltere'nin kendilerini hafife aldığını, buna gereken cevabı oyuncuların sahada güzel şekilde verdiğini söyledi.

“İngiltere takımına unutamayacakları bir ders verdik” diyen El-Kabi, maçı binlerce taraftarın izlediğini kaydetti.

İngiltere maçından sonra Irak'ta Bağdat sokaklarında sabaha kadar sevinç gösterileri yapıldığını anlatan El-Kabi, şöyle konuştu:

"İngiltere ve Irak'ın imkanları arasında çok büyük fark var. Biz 10 senedir felaketlerle patlamalarla savaşlarla yaşıyoruz ama Irak'ın gerçek gücünü göstermeyi başardık. Mısır da çok güçlü bir takım, Afrika şampiyonu. İki takım taraftarları, takımlarını fair-play ruhu içerisinde destekleyecektir. Maçı sevgi, dostluk derbisi diye nitelendiriyorum. Irak ve Mısır taraftarları kültürlü, rakip takıma zarar vermeden, küfür etmeden kendi takımını destekleyecektir.”

Teknik direktör Şakir'in maçın ardından “Puanı ben değil, taraftarlar aldı” açıklamasının kendilerini çok mutu ettiğini dile getiren El-Kabi, İngiltere maçının ardından çok sayıda Iraklı taraftarın Antalya'ya gelmeye başladığını ifade etti.

El-Kabi, “Antalya'ya bugün ve yarın kafileler halinde çok sayıda taraftarımız gelecek. Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'na taraftarlarımız sığmayacak. Stadı Mısır maçında dolduracağımıza inanıyorum. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

E Grubun'da Mısır ile karşılaşacak Irak U20 Milli Takımı, hazırlıklarını sürdürüyor


FIFA U20 Dünya Kupası E Grubu'nda Mısır ile karşılaşacak Irak U20 Milli Takımı'nın teknik direktörü Hakim Şakir, “Mısır maçını kazananarak bir üst tura çıkmak için avantaj elde etmek istiyoruz” dedi. Şakir, yaptığı açıklamada, Mısır maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

İngiltere maçında 2-0 geriye düşmelerine rağmen attıkları gollerle bir puan aldıklarını hatırlatan Şakir, oyuncularının gösterdikleri mücadeleyi, aynı ciddiyeti Mısır karşısında da sergileyeceğine inandığını ifade etti.

Şakir, “Mısır ile oynayacağımız maç, bir Arap derbisi, dostluk maçı olacak. İslam'ın gerçek değerlerini taşıyacak bir maç olacağına inanıyorum. İki takımın Arap futbolunun gerçek yüzünü göstermesi gerekiyor” diye konuştu.

Rakip takıma saygı duyduklarını ancak maçı kazanmak için ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıtacaklarını kaydeden Şakir, “Mısır Afrika'da, Irak da Asya'da tanınmış takımlar. İki takım Arap dünyasının kutupları kabul ediliyor. Maçta sergilenecek futbol, iki takımın büyüklüğüne ve iki teknik direktörün kariyerine yakışmalı. En büyük temennim, iki kardeş takımın el ele ikinci tura çıkmasıdır” diye konuştu.

Şakir, şampiyonadaki tüm takımların kazanmak ve başarılı olmak için geldiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bunun için her maça çok iyi hazırlanmalı ve hiçbir takımı hafife almamalıyız. İngiltere maçının ilk yarısında oyuncularım korkarak oynadı fakat devre arasında verilen talimat ve yapılan değişikliklerle hata düzeltildi. Oyuncularım güven kazandı. Gerçek futbolumuzu oynamaya başladık. Mısır maçını kazanarak bir üst tura çıkmak için avantaj elde etmek istiyoruz."

 

 

 

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler