Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Stada paraşütle atladı!

Kraliçe 2. Elizabeth'in Londra Olimpiyatları'nın resmen açıldığını ilan etmesiyle, iki hafta sürecek dünyanın en büyük spor organizasyonu başlarken gösteride çok ilginç olaylar yaşandı. Gösterinin en çarpıcı bölümlerinden birini ise James Bond serisinin oyuncularından Daniel Craig'in İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’le birlikte göründüğü kısa film oluşturdu...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Açılış töreni görsel bir şölene dönüşürken, koreografi Britanya adasında yaşamı tarihsel bir süreçte alışılmadık bir şekilde sergileme üzerine kuruluydu.

 

Gösterinin özünde ise, Britanya toplumunun geçirdiği büyük devrimlerin görsel anlatısı yer alıyordu.

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER / WEB TV

 

KRALİÇE II. ELIZABETH PARAŞÜTLE ATLADI! / FOTO GALERİ

 

Yönetmen Danny Boyle'un tasarladığı ve yönettiği açılış töreninde Tarım Devrimi'nden Sanayi Devrimi'ne geçiş anlatılırken, İngiltere'yi bu yüzyıla taşıyan aralarında Ulusal Sağlık Sistemi, kadın hakları mücadelesinin de bulunduğu değerler betimlendi.

Stada paraşütle atladı 47 MİLYON DOLARLIK PARTİ

İŞTE AÇILIŞIN TÜM DETAYLARI

 

Kraliçe 'paraşütle atladı!'

 

Çelik işçilerinin işledikleri metaller altın olimpiyat halkalarına dönüştürüldükten sonra atletlerin gösteriye katılanların üzerinde asılırken, gösterinin en çarpıcı bölümlerinden birini ise, James Bond serisinin oyuncularından Daniel Craig'in İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’le birlikte göründüğü kısa film oluşturdu.

 

Filmde Craig'e ''İyi Akşamlar Sayın Bond'' diye hitap eden Kraliçe, daha sonra saraydan Bond'la birlikte ayrılıyor ve helikopterle Londra'nın en iyi bilinen sembollerinin üzerinden geçerek kentin doğusundaki Stadyum'a doğru seyrediyor.

 

Film görüntülerinden yeniden stadyuma geçildiğinde ise, helikopterden James Bond'u ve Kraliçe'yi canlandıran dublörlerin atlayışından sonra Kraliçe alkışlar arasında Stadyum'da Kraliyet locasındaki yerini aldı.

 

TÜRKİYE'NİN OLİMPİYAT TURU / FOTO GALERİ

TÜRK KAFİLESİNİN OLİMPİYAT TURU - WEB TV

FOTOĞRAFLARLA BÜYÜK ŞÖLEN - Foto Galeri

İŞTE MUHTEŞEM AÇILIŞTAN GÖRÜNTÜLER - WEB TV


Bunları da Beğenebilirsiniz