Ege Haberleri

  SSK Tepecik’te atamaya tepki

  Hürriyet Haber
  22.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SSK Tepecik Hastanesi'nde hakkında görevini kötüye kullandığı, resmi evrakta sahtecilik yaptığı iddiasıyla müfettiş raporu bulunduğu, bu suçlardan İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı öne sürülen Arşiv Memuru Osman Özeker'in aynı hastanede Sağlık Kurulu Şefliği'ne atanması tepkilere yol açtı.

  AYNI zamanda Kamu-Sen'e bağlı Sağlık-Sen 2 No'lu Şube İkinci Başkanı olan Özeker'in, birkaç ay önce SSK Karşıyaka Dispanseri'ne müdür olarak atandığı, ancak yargılandığı için istifa ettirilerek atamanın önüne geçildiği, atamayı yapanlar hakkında da soruşturma açıldığı iddia edildi.

  OSMAN Özeker'in, kritik yerlerde çalışmasının sakıncalı olduğu bildirilen müfettiş raporuna karşın, malülen emeklilik, sağlık yardımı gibi işlemlerin düzenlendiği birimin şefliğe atanmasının dikkat çekici olduğunu öne süren hastane çalışanları, ‘‘Bir kez daha yanlış yapılıyor’’ dedi.

  ÖTE yandan Başhekim Ziya Günal, Sağlık Kurulu'nda şef olarak çalışan memur hakkında vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını, uyarılara karşın tavırlarını sürdürdüğünü, bu yüzden de değişikliğe gidildiğini söyledi. Günal, SSK Genel Müdürlüğü'nce sınavı kazanan Özeker'in şef olarak atanıp imza yetkisi verildiğini belirtti, ‘‘Özeker'in dosyasında sadece kontrollü şekilde çalışıtırılabilir yazısı var. Şu görevi yapamaz diye bir uyarı yok. Bu şartlarda göreve getirildi’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı