Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SSK’da anamızı ağlattı

  Ümit ÇETİN
  14 Mayıs 2011 - 00:26Son Güncelleme : 14 Mayıs 2011 - 00:26

  YGS hakkında yargının takipsizlik kararı verdiğini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Özür diledin mi?” diye soran Erdoğan, Manisa ve Denizli mitinglerinde özetle şunları söyledi:

  - “Bugün kendi piyade tüfeğini, helikopteri Atak’ı, savaş gemisi MİLGEM’i, insansız savaş uçağı ANKA’yı üreten bir Türkiye var. Ey CHP, ey MHP neredesiniz siz ya? Bunlar ancak nal toplar nal. Bu ülkede milliyetçiliği slogan atmak, el işareti yapmak zannedenler var.

  - Biz 367’nin üzerinde milletvekilini çıkardığımızda diğer partilere, ‘Gelin anayasa uzlaşma komisyonunda bunu beraber yapalım’ diyeceğiz. Gelirlerse beraber yapacağız. Bundan önce gelmediler. Gelmezlerse bu yetki bizde olduğuna, millet bu yetkiyi verdiğine göre milletimizin ‘bu benim anayasam’ diyeceği anayasayı inşallah Meclis’ten çıkaracağız.

  - Birileri, çeteleri, karanlık suç örgütlerini bu ülkeye yeniden musallat etmek istiyor. Bir tarafta AK Parti’nin ak siyaseti var, öbür tarafta karanlık bir ittifak var.

  Bunlar çete kardeşi

  - Ey CHP, ‘kanlı 1 Mayıs’tan dolayı, tarihin boyunca sen bu eski siyasetçiyi suçlamadın mı? Kahramanmaraş, Çorum olaylarından, üç gencin asılmasından dolayı sen bu eski siyasetçiyi (Demirel) suçlamadın mı? BDP’nin bağımsız milletvekili çıkıyor, MHP’yi savunuyor. Terör örgütü PKK’nın haber ajansı çıkıyor, MHP’yi savunuyor. Ne oldu şimdi size ya? Sizi hangi güç bir araya getirdi? Hangi asgari müşterekte buluştunuz? Bunlar çete kardeşliği yapıyorlar.

  - Kılıçdaroğlu ben madenci kardeşimle çalışırken sen bizim SSK hastanelerinde anamızı ağlatıyordun yahu. Hastanede doktor muayenesinin kapısında bizi inim inim inletiyordun ya. Hastanede tedavi olamıyorduk, reçeteyi verirsin ilacın bir kısmı var bir kısmı yok.

  Çıkıp özür diledin mi?

  - Aylardır YGS diyerek, gençlerin hayallerini sömürdüler. Ne oldu? Dedim ki; ‘Bu iş yargıda, yakından takip ediyoruz’ Ne oldu? Yargı kararını verdi, ‘Takipsizlik’ dedi. Utanmadan yürütmeyi durdurma istediler. Ne oldu? Reddettiler. Çıkıp da özür diledin mi bu gençlerden? Bu gençleri sokağa dökmekten utanmadınız mı?

  - CHP, MHP ve BDP yanında da medya kuruluşları bunlara millet cevabı sandıkta verecek. 12 Eylül’de de bir oldular. 40 çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. Olay bu.

  - Bay Kemal sen yalnız yetmezsin. Yanına Bahçeli’yi de al. Çünkü o da söylüyorlar ya, Yüce Divan’a gönderecekmiş beni. Beraber olun, yetmezse başkalarını da alın yanınıza, var ya o çeteleri filan onları da alın. Nerede bu dosyalar, çıkartmazsan namertsin.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı