« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sporun kalbi Gölbaşı'nda atacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Gölbaşı ilçesinin 2011 yılında sporun merkezi olacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yakup Odabaşı, Gölbaşı'nın artık futbolun dışındaki branşlarda da faaliyet göstereceğini belirterek, “Bu amaçla ilk olarak Belediye Spor Kulübü bünyesinde bayan halter takımını kurduk. Kategorilerinde Türkiye ve Avrupa'da derece yapmış 8 bayan haltercimizi kulübümüz bünyesine aldık. Artık Türk sporuna amatör ruhla, futbolun dışında da gençlerimize, özellikle engelli sporcularımıza hizmet vereceğiz. Hedefimiz 2011 yılında mevcut spor tesislerimizi daha da geliştirmek. Kuracağımız tesislerle de gençlerimizi kahve köşelerinden ve sokaklardan tesislerimizin içerisine çekerek, Türk sporuna kazandırmaktır. Bu amaçla ilçemize bağlı tüm köylerde birçok branşta profesyonel spor uzmanlarımızla eğitim vererek, turnuvalar düzenleyerek, buradan çıkacak gençleri Türk sporuna kazandırmak istiyoruz. Bizim önceliklerimiz arasında tüm dünyada olduğu gibi engelli sporcularımıza da gerekli tüm kolaylıkları sağlamak var. Bu kardeşlerimiz hem tesislerimizden yararlanmaları, hem de kurulacak olan yeni tesislerde hiçbir engelle karşılaşmamaları için gerekli bütün önlemleri alacağız. Amacımız, bu yıl Gölbaşı ilçemizin Türk sporunun lokomotif ilçelerinden birisi olması” dedi.

ÇOK AMAÇLI SPOR KOMPLEKSİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı, spor kompleksinin inşaatına çok yakında başlayacaklarını ifade ederek, “Bu komplekste olimpik yüzme havuzu, plaj voleybolu, tenis kortları, step ve aerobik salonları ile birçok branşın yapılacağı tesisleri bu yıl içerisinde hayata geçireceğiz ve faaliyetlerimize başlayacağız. Artık futbol sahalarımızı bugünden itibaren profesyonel futbol takımlarımızın hizmetine de açacağız. Mevcut bir sentetik, bir de çim sahamız bulunmakta. Bunlara ilave yenilerini de en kısa sürede yaparak, Ankara'ya gelen takımlarımızın sahalarımızda antrenman yapması için her türlü kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.

DÜĞMEYE BASILDI

“Amacımız Türk sporuna hizmet etmek” diyen başkan Odabaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu amaçla ilk olarak genç ve yıldız bayan halter takımımızı kurduk. Artık faaliyetlerimiz profesyonel eğitimciler tarafından organize edilecek. Spor Koordinatörlüğüne eski milli haltercimiz Gürsel Dedeoğlu'nu getirdik. Tüm branşlardaki organizasyonlarımızı bugünden itibaren başlatıyorum. Gölbaşı'nı sporun merkezi yapacağız. Birçok branşta ilçemize bağlı tüm mahallelerde faaliyete bugünden itibaren başlıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ilçemizde badminton, satranç, plaj voleybolu, plaj hentbolu, tenis, yüzme, cimnastik, step, su sporları, basketbol ve voleybol branşlarında 6 ay sonra liglerde mücadele edecek takımlar oluşturmaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz