İZMİR HABERLERİ

Sporla güne zinde başlıyorlar

DHA
30.03.2016 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

KONAK Belediyesi'nin yeni açtığı Mehmet Ali Akman Semt Merkezi'nde verilmeyen başlanan ücretsiz aerobik, step ve pilates kursu sayesinde sağlıklı yaşam için form tutan kadınlar güne zinde başlamanın keyfini yaşıyor.

Konak Belediyesi'nin açılışını geçtiğimiz günlerde yaptığı Mehmet Ali Akman Semt Merkezi'nde kursiyer kayıtları başladı. İlçe genelindeki 9'uncu semt merkezi olan ve mahalleyle aynı ismi taşıyan merkez vatandaşlardan ilgi görüyor. Hem spor merkezi hem de semt merkezi olarak hizmet veren merkezde gelen yoğun talepler üzerine ilk olarak spor kursu açıldı. Spor Eğitmeni Emine Akkulak eşliğinde haftanın dört günü sabah 08.00 ila 10.00 saatleri arasında iki grup halinde aerobik, step ve pilates dersleri veriliyor. Güne spor yaparak başlayan semt sakini kadınlar sunulan hizmetten memnun olduklarını belirtiyor.

SPORLA SOSYALLEŞİYORLAR

Çoğunluğu emekli veya ev hanımı olan kursiyerler eğitmen eşliğinde aerobik, step ve pilates yapıyor. Ücretsiz kurs sayesinde güne zinde başlayan kadınlar hem form tutuyor hem de sosyalleşiyor. Gösterilen egzersiz hareketlerini eksiksiz yapmaya çalışan kadınlar, bir yandan sağlıklı yaşam için ter atarken bir yandan da kilo vermenin keyfini yaşıyor. Bilinçli ve sistemli spor yapmanın yararlarını bilen kursiyerlerden 67 yaşındaki Birsen Akhun, "Sporla zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Dinç olmak ve başkasına muhtaç olmadan kendi işimi kendim görüyorum bunu da spora bağlıyorum. Amacım genç ve zinde kalmak" dedi. Kursiyerlerden Ayşe Bilgin ise merkez açılır açılmaz kayıt yaptırdığını belirterek, "Semtimize böyle bir merkez açılması bizleri çok mutlu etti. Daha önce başka bir spor merkezine gidiyordum, şimdi bu merkeze geliyorum. Spor yapmak insana pozitif enerji veriyor. Erken kalkan biri değilim ama spora gideceğim diye erkenden uyanıyorum" diye konuştu.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Kursa ilginin çok fazla olduğunu belirten merkez yetkilileri, havaların ısınmasıyla birlikte derslerin daha erken saatlerde deniz kenarında ya da merkezin hemen karşısında yer alan Teğmen Ali Rıza Akıncı Parkı'nda süreceğini söyledi. Öte yandan Mehmet Ali Akman Semt Merkezi tam faaliyete geçtiğinde sabah saat 10.00'dan sonra da üç gün el sanatları, iki gün de hobi kursları verilecek. Semt merkezi hakkında bilgi almak isteyenler 425 45 55 numaralı telefondan görevlilere ulaşabilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sporla güne zinde başlıyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sporla güne zinde başlıyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı