Spor Sporda teröre önlem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sporda teröre önlem

YEREL HABERLER SPORDA TERÖRE ÖNLEM

İstanbul Valiliği, stat ve salonlardaki şiddet olayları ile kötü tezahüratın önlenmesi amacıyla alınan tedbirlerin kullanımda olduğunu açıkladı.

Kamu düzeni

İstanbul Valiliği, son dönemde stat ve salonlarda yaşanmaya başlanan olaylar nedeniyle, şiddet olayları ve kötü tezahüratın önlenmesi suretiyle kamu düzeninin sağlanmasına dair güvenlik kararlarını açıkladı. Resmi Gazete'de yayınlanan kararların kullanımda olduğu ifade edildi.

Yasaklamalar şöyle:

Tehlike unsurları

1- Spor müsabakalarının yapıldığı açık alanlar veya kapalı mekanlar ile en az 200 metre yakınına her türlü silah, kesici alet, sis bombası, ses bombası, yakıcı maddeler, metal, taş gibi maddeler, alkollü içecekler sokulmayacak, taşınmayacak ve kullanılamayacak.

Çirkin sözlere son

2- Kimse müsabaka öncesinde, esnasında, sonrasında, müsabaka yerinde, yakın çevresinde, yolda, meydanda, toplu taşıma araçlarında, umuma açık mekanlarda ferdi veya toplu, söz veya hareketlerle aşağılayıcı, tahrik edici küfür, söz, slogan, çirkin tezahüratta bulunamayacak.

1 yıla kadar men

3-Bu fiilleri, müsabaka alanı ve dışında gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.

4- Bu kişilerin 3 aydan 1 yıla kadar spor alanlarına girmeleri de yasaklanabilecek. Oyun alanı ile seyirci bölümü arasındaki bariyerlerin korunacağını da ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle