« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sporda iş birliği protokolü

Çanakkale Belediyespor Kulübü ile Belarus'un Minsk 2006 Devlet Kültür Fizik ve Spor Basketbol Kulübü arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın makamında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Çanakkale'nin bir dünya kenti olduğunu, dünyayla entegre olma noktasında çok hızlı yol kat ettiğini söyledi.

Güneşhan, Çanakkale'nin barış kenti olmasının yanında kültür, sanat ve spor kenti olarak anılması amacıyla çabalarının sürdüğünü belirterek, "Bu anlamda Belarus'un Minsk 2006 Devlet Kültür Fizik ve Spor Basketbol Kulübü ile iş birliği anlaşması yapıyoruz. Bu anlaşmayla iki kent ve ülke arasında dostluk köprüsünün oluşması, Çanakkaleli gençlerimizin Belarus'a gitmesi, onlarla ortak çalışma yapması, aynı şekilde Belarus'tan gençlerin kentimize gelmesini arzuluyoruz" diye konuştu.

Belediye Başkanı Gökhan ise Belarus ile Türkiye arasında iyi iş birliği bulunduğunu, önemli olanın hem il hem de ülke dışındaki takımlarla ilişki kurup, çeşitli spor dallarında ortak yarışmalar düzenleyebilmek olduğunu ifade etti.

Belarus ekibinin başkanı Konstantin Shereverya ise daha önce Türkiye'de 4 yıl görev yaptığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Daha sonra Belarus milli takımında görev aldım. Şimdi ise kulübün başkanlığını yapıyorum. Kulübümüzün alt yapısı çok iyi. Belarus'un en iyi kulüpleri arasındayız. İki ülke arasındaki kardeşlik ve dostluğun gelişmesi spordan daha önemli. Çanakkale'den gelecek gençler kültürümüzü tanıyacak, Belarus'taki gençler de Türk kültürünü tanıma fırsatı bulacak. Bu anlaşma kültür akışı için çok önemli." Konuşmaların ardından protokol imzalanıp, çeşitli hediyeler sunuldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler