KIRKLARELİ HABERLERİ

Sporda Engeller Kalkacak, Kelebekler Uçuşacak

IHA
28.01.2016 - 20:21 |Son Güncelleme :

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI 2015 ENGELLİLER DESTEK (EDES) KAPSAMINDA, "SPORA ENGEL YOK" VE "KELEBEKLER HEP UÇSUN DİYE" PROJELERİNİN PROTOKOLLERİ İMZALANDI.

IHA

Kırklareli ilinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2015 Engelliler Destek Programları (EDES) kapsamında, “Spora Engel Yok” ve “Kelebekler Hep Uçsun Diye” projelerinin protokolleri imzalandı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2015 Engelliler Destek Programları (EDES) kapsamında, “Spora Engel Yok” ve “Kelebekler Hep Uçsun Diye” projeleri ile sporda engellerin kalkacağı, kelebeklerin uçuşacağı belirtildi.
Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nun ve Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün hazırladığı iki ayrı projenin protokolleri, valilik toplantı salonunda, Vali Esengül Civelek, Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muammer Aydın tarafından imzalandı.
“KELEBEKLER HEP UÇSUN DİYE”
Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve hedef kitle olarak engelli öğrencilerin, engelli ailelerin, evde bakım hizmetlerine ihtiyaç duyan engelli bireylerin baz alındığı “Kelebekler Hep Uçsun Diye” projesi ile engellilerin biyo-psiko-sosyal rehabilitasyonunun sağlanması, evden çıkamayan veya yatağa bağımlı engellilerin sağlık hizmetlerine erişimleri, engellilerin bedensel ve ruhsal sağlığının yükseltilmesi, rehabilitasyon kapsamında verilecek eğitimlerle engellilerin kendilerine duyduğu güveni arttırma, toplumda farkındalık oluşturulması ve engelli ve ailelerin toplumla bütünleşmelerinin hedeflendiği bildirildi.
“SPORA ENGEL YOK”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Spora Engel Yok” projesi ile Kırklareli ilinde İl Müdürlüğü tesislerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden branş antrenörü olarak çalışan eğitmenler tarafından, engelli ve engelsiz bireylerin birlikte yer alacağı basketbol, kort tenisi ve masa tenisi eğitimi verilerek, engellilerin aday sporcu olmalarına imkan tanınacağı ve müsabakalar yapılacağı, sporda engelin olmadığı mesajı verileceği kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Sporda Engeller Kalkacak, Kelebekler Uçuşacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2016 tarihinde saat 20 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sporda Engeller Kalkacak, Kelebekler Uçuşacak haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2019, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı