« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Sporcularımızı desteklemeliyiz”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2012 Londra Olimpiyatları'nın ilk günlerinde, Türkiye'nin belki şu an 1-0 yenik durumda göründüğünü ama geri kalan maçlarını alacağını ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2004 Atina ve 2008 Pekin olimpiyatlarında kafile başkanlığı yapan Atalay, spor müsabakalarının en önemli unsurunun karşılaşmalar bitmeden sonucun açıklanmaması olduğunu vurgulayarak, “Olimpiyatlarda ilk günlerde bazı kötü sonuçlar aldık. Ama bu bizi kesinlikle yıldırmamalı. Voleybolda birinci sette, basketbolda birinci periyotta ve diğer branşlarda daha baştayız. Maçlar daha yeni başladı belki şu an 1-0 mağlup gibi görünüyoruz ama geri kalan sürede skoru lehimize değiştirip maçları alacağız” dedi.

Türkiye'nin olimpiyatların geri kalan zaman diliminde bir çok madalya kazanacağına inandığını dile getiren Atalay, şöyle devam etti:
“Özellikle madalya beklediğimiz halterde üzücü sonuçlar yaşamış olabiliriz. Bu sporcularımız bize daha önce sayısız mutluluk kazandırdı. Bu bir iş kazasıdır. Bundan sonra da madalyalar kazanacaklardır. Güreş, atletizm, tekvando, boks gibi spor branşları bizim madalya depomuz. Bu müsabakalarda sporcularımız Türk bayrağını en üstte dalgalandıracaktır. Sonuna kadar sporcularımızı desteklemeliyiz. Türk halkı hayal kırıklığına uğramayacaktır. Olimpiyatın geri kalan süresinde madalyalarımız gelmeye başlayacaktır.”

“Sporcularımızı desteklemeliyiz”

Mehmet Atalay, 2008 yılında Pekin'de düzenlenen olimpiyatların ilk günlerinde de benzer bir durumla karşılaştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Pekin Olimpiyatları'nın başlangıcında da karamsar bir hava vardı. Ama sonradan sporcularımız madalyaları aldı. Londra'da da durum böyle olacaktır. Her açıdan sporcu ve antrenörlerimizi desteklemeliyiz. Bir spor dalında yaşanan olumsuzluklar diğer branşları da etkileyebilir. Onun için eleştirilerimizi en azından olimpiyatlar boyunca rafa kaldıralım. İdareci, antrenör ve sporcularımıza destek olalım. Onlar ellerinden gelenin en iyisi yaparak madalyaları alacaklardır. Son müsabakamıza kadar tüm sporcularımızın arkasında durmalıyız.”

Türkiye'nin voleybol ve basketbol branşlarında da çok iyi mücadele ettiğini belirten Atalay, bu branşlarda da sporcuların madalya alacağına inandığını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler