Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Sporcularımızdan yüzde 100 madalya bekliyoruz”

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 2012 Londra Olimpiyatları'na 6 sporcuyla katılacaklarını belirterek, “Sporcularımızdan yüzde 100 madalya bekliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Gözgeç, AA muhabirine olimpiyatlara bayan sporcu gönderemediklerini söyledi.

Federasyonun yeniden yapılanmasının devam ettiğini belirten Gözgeç, şöyle konuştu:
“Olimpiyatlara 6 sporcuyla katılıyoruz. 6 rakamı tarihi bir sayı. Bayan sporcumuz yok. Sporcularımızdan yüzde 100 madalya bekliyoruz. Bizim asıl hedefimiz 2016 Rio de Jenerio Olimpiyatları. Altyapıdan müthiş bir Türk takımı geliyor. Madalya gelmezse her Türk spor adamı gibi tabii ki üzülürüz. Başarısız olursak bu duruma antrenmanlı değilim.”

Başarının etkenleri var

Eyüp Gözgeç, başarı için bazı etkenlerin bulunduğunu ifade ederek, “Başarı için sporcunun kura şansı, sağlık durumu, moral ve motivasyonu önemli etkenler. Bu etkenleri başarı yönüne çevirmek lazım. Bunlar madalya için avantajdır” diye konuştu.

Sporcuların çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Gözgeç, sözlerini şöyle tamamladı:
“Hiçbir eksiğimiz yok. Ben 1,5 senelik bir başkanım. Bu süre içinde herşey oluyorsa birşey diyemem. Türkiye'de bir olimpiyat havası yok. Bizler federasyon olarak başarısız olunca, bakan ve genel müdür başarılı mı olacak. Elimizde sihirli değnek yok.”
Olimpiyatlarda boksta Türkiye'yi 49 kiloda Ferhat Pehlivan, 52 kiloda Selçuk Eker, 60 kiloda Fatih Keleş, 64 kiloda Yakup Şener, 75 kiloda Adem Kılıççı ve 81 kiloda Bahram Muzaffer temsil edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler