« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sporcularımız çok iyi"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Londra'daki olimpiyat köyünü gezerek, milli sporcuları ziyaret etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Suat Kılıç, olimpiyat köyünde konaklayan sporcuların odalarını dolaşıp tek tek sohbet etti ve başarılar diledi. Kılıç, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, sporcuların kaldığı blokları ziyaret ettiğini belirterek, “Buraya intikal eden tüm branşlardaki sporcularımızla görüştük, başarılar diledik. Moral ve motivasyonları son derece yüksek. Kendilerini çok iyi gördüm” dedi.

Olimpiyat Köyü'nde iki mentörleri olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
“Mentörlerimiz moral motivasyon noktasında ciddi katkılar sağlama çabasındalar. Kafile arasında çok sağlıklı bir uyum var. Ekibimiz dört dörtlük. Sporcularımızda yüksek bir moral düzeyi var. Bu moralin performans ve başarılarına yansıyacağına ilişkin kanaatim son derece yüksek. Neticeyi inşallah hep birlikte göreceğiz. 'Güle güle git, güle güle gel' sloganıyla Türkiye'den ayrıldık. İnşallah güle güle ülkemize dönecekler.”

SUAT KILIÇ OLİMPİYAT KÖYÜNDE - FOTO GALERİ

Suat Kılıç, sporcuların olimpiyat köyünde şikayetleri olup olmadığı sorusuna, “40-50 civarında sporcumuzla bire bir görüştüm. Hiç kimsenin kalma koşullarıyla olsun, diğer hususlarla ilgili olsun bir şikayeti olmadı. Herkes halinden olabildiğince memnun. Sadece havalandırmalar henüz devreye girmemiş, birkaç gün içinde devreye girecek. Keyifleri de moralleri de gayet iyi” diye konuştu.

Kadın Basketbol Takımı'nın bugün yaptığı antrenmanını izleyemediğinin belirtilmesi üzerine Bakan Kılıç, “Bizimle ya da federasyonla alakalı bir konu yok. Kural gereği antrenmanlara bugünlerde kimseyi almayacakları ifade edildi. Güvenlik planlamasından olabilir. Biz zaten salona gitmedik, salona gitme düşüncemiz vardı, ancak izleyici alınmayacağı haberi gelince, izleme yönünde bir girişimimiz söz konusu olmadı. Oyunlar köyüne gelirken basketbol takımının antrenmanına uğrarız diye düşüncemiz vardı. Yolumuzu değiştirmeden köye geldik” dedi.

Olimpiyat köyünü beğendi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Olimpiyat Köyü'nü beğendiğini belirterek, “Benzerleri Türkiye'de bugüne kadar yapılan oyunlar köyünün bir büyük modülü diyebiliriz. Bence başarılı bir çalışma. Trabzon'da Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları için yaptığımız ya da Erzurum'da UNİVERSİAD için yaptığımız çalışmalara benzer bir standart var ortada. Nitelikli düzgün bir imalat. Başarılı bir çalışma” diye konuştu.


İlişkili Haberler